Zoom z przychodami 2-krotnie wyższymi niż w 1Q 2020 r.

Przychody komunikatora mobilnego Zoom rosną jak na drożdżach – w 2Q 2020 roku firma osiągnęła rekordowe przychody 663,5 mln dolarów – to jest wzrost o 355% rok do roku.

Podczas trwającego lockdownu komunikatory mobilne do prowadzenia wideorozmów i wideokonferencji zaczęły odgrywać znaczącą role w sposobie komunikowania się milionów ludzi na całym świecie. Pomimo zmniejszenia obostrzeń, ten sposób komunikacji nadal jest chętnie wykorzystywany przez wiele firm i osób prywatnych do kontaktów ze znajomymi i współpracownikami. Ten moment świetnie wykorzystała chińska firma Zoom Video Communications, szczególnie dzięki szybkiemu rozwojowi aplikacji i dostosowaniu funkcji do potrzeb użytkowników (szczególnie możliwość tworzenia wideokonferencji z bardzo dużą liczbą użytkowników).

Możliwości aplikacji Zoom, powszechna dostepność i prostota sprawiły, że stała się ona popularnym narzędziem dorównującym, a nawet przebijającym o głowę istniejące od lat apki do prowadzenia wideorozmów. Sukces Zooma odzwierciedla nie tylko liczba aktywnych użytkowników ale także ogromne wzrosty przychodów od początku tego roku.

W pierwszym kwartale 2020 roku już mówiło się o ogromny sukcesie, kiedy firma ogłosiła wynik na poziomie 328 mln dolarów, ale drugi kwartał z łącznym przychodem w wysokości 663,5 mln USD, oznacza gigantyczny wzrost o 355% rok do roku! Ważnym wskaźnikiem jest także liczba około 370 200 klientów instytucjonalnych zatrudniających więcej niż 10 pracowników, co oznacza wzrost w tym segmencie aż o 458% rok do roku.

Jak pokazuje poniższy wykres, przychody Zoom wzrosły jeszcze bardziej w ciągu ostatnich trzech miesięcy, przyspieszając już imponujący trend wzrostowy. W bieżącym kwartale Zoom spodziewa się przychodów w wysokości od 685 do 690 milionów dolarów, ponieważ organizacje przechodzą od zajmowania się natychmiastowymi potrzebami związanymi z ciągłością biznesową do wspierania przyszłości pracy w dowolnym miejscu, uczenia się w dowolnym miejscu i kontaktowania ze znajomymi w dowolnym miejscu przez platformę Zoom.

Przychody komunikatora Zoom od 1Q 2018 do 2Q 2020

źródło: Statista | Zoom – Zoom Reports Second Quarter Results for Fiscal Year 2021