We wrześniu zmienią się ikony interfejsu Maps Platform Places API

Zestaw ikon dla miejsc w interfejsie Maps Platform Places API zostanie zaktualizowany pod koniec września 2020 roku.

Nowe ikony w interfejsach API Google Places (od 29 września 2020 r.)

Firma Google poinformowała, że w tygodniu zaczynającym się 29 września 2020 roku zostanie wprowadzony nowy zestaw odświeżonych ikon dla interfejsu Places API oraz Places Library, Maps JavaScript API. Zaktualizowany zostanie wygląd ikon miejsc, aby lepiej odpowiadały ikonom opartym na Material Design, które pojawiają się w Mapach Google. W wyniku tej zmiany właściwość icon w interfejsach Places API i Places Library, Maps JavaScript API będą zawierały nowy adres URL wskazujący na nowy zasób obrazu (ulepszona ikona PNG o wymiarach 71×71 pikseli), który z kolei może być wyświetlany w aplikacji użytkowników jako ikona określonego miejsca.

Poniżej możesz zobaczyć podgląd porównania nowych ikon z obecnie stosowany w interfejsach API firmy Google.

Zmiana nie oznacza, że musisz coś z tym robić. Nie musisz wprowadzać żadnych zmian w kodzie aplikacji, aby otrzymać nowe adresy URL obrazów ikon. Nowy zasób obrazu będzie miał ten sam rozmiar i format (ikona PNG 71×71) jak poprzedni.

Jeśli Twoje projekty korzystają z żądań Szczegóły miejsca (Place Details) i/lub Znajdź miejsce (Find Place), wyraźnie określając ikonę właściwości w parametrze pól, to oznacza, że Twoje aplikacje potencjalnie używają zasobów obrazów w polu ikony, który wkrótce zostanie zaktualizowany i powiązany z nowym adresem URL.

Ponadto projekty mogą również korzystać z żądań Szczegóły miejsca, które nie określają parametru pól i/lub żądań wyszukiwania miejsc w pobliżu i/lub wyszukiwania tekstowego miejsc, które zwracają wszystkie pola w odpowiedzi. Dlatego aplikacje mogą potencjalnie używać zasobów obrazu zwróconych w polu ikony w odpowiedzi na jedno z tych żądań.

Ta tabela zawiera porównanie aktualnych ikon z podglądem nowych wersji.

Obecna ikonaNowa ikona

Więcej o nowych ikonach znajdziesz w artykule Places API – Updated Place icons. Możesz też pobrać grafikę (23 kB, PNG) z porównaniem obecnych i nowych ikon Places API.

Jeżeli masz wątpliwości zawsze możesz skorzystać z pomocy technicznej i zasobów Google Maps Platform.

źródło: Google Maps Platform