Ten mod „Wiedźmina 3” wygląda spektakularnie!

Zmodyfikowana wersja Wiedźmina 3 o nazwie The Witcher 3 HD Reworked wygląda niezwykle realistycznie i nie będzie obciążała nowszego sprzętu, starsze GPU mogą tracić jedynie 5 kl./s.

The Witcher 3 HD Reworked Project 12.0 Ultimate

Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon (ang. The Witcher 3 Wild Hunt) została wydany ponad pięć lat temu i widzieliśmy wtedy wiele modyfikacji wizualnych dla wersji na komputery PC. W szczególności jedna pojawiła się zaraz po premierze gry. Nazywa się The Witcher 3 HD Reworked Project, a niedługo wejdzie w wersję 12.0 i wygląda oszałamiająco. W wydanym właśnie zwiastunie możemy zobaczyć efekty zaktualizowanego moda The Witcher 3 HD Reworked Project 12.0 Ultimate.

Na wideo zapowiadającym aktualizację pokazano porównania między oryginalną wersją Wiedźmina 3 a jego zmodyfikowanym remasterem. Chociaż niektóre zmiany są subtelne, wiele z nich jest dość niezwykłych.

Woda uzyskała właściwości odblaskowe i wyższy poziom szczegółowości. Niektóre tekstury 4K nadają modelom niezwykłą ostrość i praktycznie każdy obiekt w grze został przerobiony lub poprawiony, w tym trawa, śnieg, skały oraz brud. Niektóre przedmioty mają nawet nowe modele 3D, które pasują do nowych i ulepszonych tekstur.

Jeśli chodzi o to, czy ten mod stopi GPU, to twórca moda HalkHogan twierdzi, że dopóki Twoja karta graficzna została wydana w ciągu ostatnich kilku lat, jego mod będzie działał bez utraty wydajności. W przypadku starszych procesorów graficznych odnotowano średni spadek zaledwie o około 5 klatek na sekundę.

Z poprawką graficzną lub bez niej, Wiedźmin 3 jest jedną z tych gier, które zasługują na drugą rozgrywkę. Jeśli minęło trochę czasu, to warto byłoby zainstalować ją tym modem. The Witcher 3 HD Reworked jest dostępny w Nexus Mods, ale znacznie ulepszona wersja 12 pojawi się dopiero 19 września 2020 roku.

Przykładowe porównanie wersji oryginalnej (po lewej) ze zremasterowaną (po prawej):

Porównanie grafiki Wiedźmina 3 z modem The Witcher 3 HD Reworked Project 12.0 Ultimate

źródło: HalkHogan | Techspot