Poznaj finalistów Doodle for Google 2020

Na początku tego miesiąca rozpoczęło się tygodniowe głosowanie na pięciu finalistów spośród 54 zgłoszonych do konkursu Doodle for Google – znamy zwycięzców!

Doodle for Google - logo

W styczniu tego roku Google ogłosiło coroczny konkurs Google for Doodle 2020 dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w USA na stworzenie doodla, który zostanie zaprezentowany na amerykańskiej stronie głównej. Zgłoszenia przyjmowano do 20 marca 2020 roku z każdego wybranego stanu lub terytorium Stanów Zjednoczonych. Internauci mogli zagłosować na najlepszą pracę w każdej grupie: K-3, 4-5, 6-7, 8-9 i 10-12. Jury główne, składające się z ekspertów Google’a wybierze teraz krajowego zwycięzcę spośród pięciu finalistów.

Krajowi finaliści konkursu Doodle for Google 2020 otworzyli swoje kreatywne serca i podzielili się szczególnymi sposobami, w jakie okazują życzliwość.

Pięciu zwycięzców – jeden z każdej grupy – stworzyło dzieła sztuki, które nawiązują do troski o środowisko, życzliwości w internecie, przyjaźni, integracji i okazywania życzliwości innym, nawet jeśli nie są oni dla Ciebie mili.

Przyjrzyj się poniższym pracom, aby dowiedzieć się więcej o inspirujących sposobach szerzenia dobroci w naszym świecie przez finalistów konkursu!

  • K-3 – Hawaje: Okazuję życzliwość, zbierając śmieci i mikroplastik z plaży.
  • 4-5 – Teksas: Okazuję życzliwość, trzymając się razem z przyjaciółmi w trudnych czasach.
  • 6-7 – New Jersey: Okazuję życzliwość, traktując różnych ludzi jak sąsiadów.
  • 8-9 – Oklahoma: Okazuję życzliwość… nie angażując się w negatywne nastawienie w mediach społecznościowych, a zamiast tego skupiam się na używaniu pozytywnych, życzliwych słów, aby podnieść ludzi na duchu i dodać uśmiech na ich twarzach każdego dnia.
  • 10-12 – Luizjana: Życzliwość to miłość, która staje się widoczna, więc okazuję życzliwość, okazując mojej rodzinie, że ją kocham.

Więcej informacji o każdej pracy finalistów Doodle for Google 2020 możesz znaleźć na oficjalnej stronie konkursu i blogu Google’a The Keyword (The 2020 Doodle for Google national finalists are here).

źródło: Blog Google