Pobierz iOS 13.7 z powiadomieniami o narażeniach na COVID-19

Apple udostępniło uaktualnienie mobilnego systemu operacyjnego iOS 13.7 z nową funkcją powiadomień o narażeniu na COVID-19.

iOS 13.7 z powiadomieniami o narażeniu na COVID-19

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Apple udostępniła aktualizację swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 13.7, który zawiera nową funkcję powiadomień o COVID-19. Aby włączyć ją w Polsce, należy najpierw zainstalować rządową aplikację ProteGO Safe, która anonimowo monitoruje położenie i ostrzega o potencjalnym kontakcie z osobą, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem w ciągu ostatnich 14 dni.

Jak działają powiadomienia o narażeniu na COVID-19 w iOS 13.7?

  • iPhone stale rejestruje w dzienniku dane uzyskane z modułu Bluetooth
    Twój iPhone szuka telefonów z systemem iOS oraz Android, w których włączona jest funkcja Powiadomienia o narażeniu i zachowuje w dzienniku udostępnione przez nie identyfikatory z ostatnich 14 dni.
  • Użytkownicy mogą zgłaszać fakt zachorowania na COVID-19
    Osoba z pozytywnym wynikiem testu może zgłosić to i anonimowo poinformować tych, z którymi miała kontakt.
  • Organy ochrony zdrowia mogą Cię powiadamiać o kontakcie z osobą chorą
    Twój iPhone sprawdzi w dzienniku kontakty z osobami, które zgłosiły pozytywny wynik testu na COVID-19. Jeśli to narażenie przekracza wytyczne organów ochrony zdrowia, zostaniesz o tym powiadomiony.
Jak działają powiadomienia o narażeniu na COVID-19 w iOS 13.7?

Jak zainstalować system iOS 13.7 a iPhonie?

Aktualizację iOS 13.7 można bezpłatnie pobrać w trybie OTA na wszystkie kompatybilne z systemem iPhone’y przechodząc do aplikacji Ustawienia  Ogólne Uaktualnienia. Pamiętaj, aby telefon był naładowany przynajmniej w 50% – najlepiej podłączyć go do ładowarki. Plik aktualizacji zajmuje około 150 MB.

Apple udostępniło dzisiaj także aktualizację systemu iPadOS 13.7 dla kompatybilnych iPadów. Ta wersja systemu dla tabletów Apple’a zawiera jedynie drobne poprawki błędów i wydajności – nie dodano żadnych widocznych zmian i funkcji.

źródło: Apple