Snapdragon 732G tchnie większą moc w telefony średniej klasy

Telefony klasy średniej zyskują na popularności, a Qualcomm ogłasza Snapdragon 732G i potwierdza, że trafi on na telefon POCO i inne smartfony z tego segmentu.

Qualcomm Snapdragon 732G mobile platform

Qualcomm Snapdragon 730 i 730G zostały ogłoszone w kwietniu 2019 roku – od tego czasu były stosowane w wielu kluczowych urządzeniach średniej klasy, w tym Mi Note 10 Lite, POCO X2, Realme X2, Motorola One Fusion+ i Google Pixel 4a. Qualcomm ogłosiło dzisiaj Snapdragon 732G, który jest następcą zeszłorocznego Snapdragona 730G. Najnowszy chipset oferuje lepszą wydajność sztucznej inteligencji na urządzeniu, a także oczekiwaną poprawę szybkości procesora i karty graficznej. POCO, partner Xiaomi, ogłosił dziś również, że jego nowy smartfon będzie zasilany przez Snapdragon 732G, chociaż inne szczegóły, takie jak cena i dostępność, pozostają wciąż nieznane.

Globalny szef produktów firmy POCO Sam Jiang powiedział w oświadczeniu: Wierzymy, że urządzenie wyznaczy nowy punkt odniesienia w kategorii klasy średniej, całkowicie zmieniając stosunek ceny telefonu do jego możliwości.

W porównaniu do 730G, Snapdragon 732G wykorzystuje nieco szybszy procesor Kryo 470 (dostrojony do 2,3 GHz w porównaniu do 2,2 GHz z zeszłego roku). Chociaż oba korzystają z procesora graficznego Adreno 618, Qualcomm twierdzi, że Snapdragon 732G oferuje „ulepszone renderowanie grafiki”. Oba układy SoC używają również modemu X15 LTE, który może osiągnąć prędkość do 800 Mb/s.

Model 732G umożliwi także korzystanie z niektórych funkcji Qualcomm Snapdragon Elite Gaming, takich jak dostrajanie kolorów do gier HDR. Niektóre z najbardziej godnych uwagi ulepszeń zawarto między innymi w silniku sztucznej inteligencji czwartej generacji, który umożliwia to, co firma nazywa „predykcyjnymi doświadczeniami użytkownika”, i będzie „dwukrotnie silniejszy niż poprzednie generacje”. Ma także pozytywnie wpłynąć również na wydajności baterii.

Nadal nie znamy szczegółowych informacji na temat tego, jakie inne urządzenia będą używać Snapdragona 732G. Ale biorąc pod uwagę, że Snapdragon 730G pojawił się w doskonałym Pixelu 4a i wielu innych telefonach, prawdopodobnie wkrótce zobaczymy nowy chip w smartfonach kolejnych producentów.

źródło: Qualcomm | Engadget