Netflix udostępnia bezpłatnie wybrane filmy i seriale

Od teraz, serwis streamingowy Netflix udostępnia za darmo na całym świecie wybrane oryginalne filmy i seriale dla osób niebędących subskrybentami.

Netflix Watch Free – oglądaj bezpłatnie nasze wybrane filmy, seriale i programy

W ciągu ostatniego roku Netflix próbował częściowo zwiększyć swoją atrakcyjność, udostępniając bezpłatnie jeden lub dwa tytuły dla użytkowników niebędących subskrybenatmi na wybranych rynkach. Teraz amerykański gigant rozszerza tę opcję na użytkowników na całym świecie, wtym także w Polsce – udostępniając szerszą ofertę tytułów dostępnych dla wszystkich i bez żadnych opłat.

W ramach opcji Netflix Watch Free (Oglądaj za darmo) serwis oferuje na specjalnej stronie netflix.com/watch-free dostęp do wybranych filmów i seriali telewizyjnych Netflix Original, w tym: Stranger Things, Zabójczy Rejs (tyt. oryg. Murder Mystery), Szkoła dla Elity (tyt. oryg. Elite), Dzieciak rządzi – znowu w grze, Nie otwieraj oczu (tyt. oryg. Bird Box), Jak nas widzą (tyt. oryg. When They See Us), Miłość jest ślepa, Dwóch papieży (tyt. oryg. The Two Popes), Nasza planeta (tyt. oryg. Our Planet) oraz Grace i Frankie. Opcja dostępna jest w e wszystkich (niemal 200) krajach i terytoriach, w których działa Netflix.

Przyglądamy się różnym formom promocji marketingowych, aby przyciągnąć nowych użytkowników i zapewnić im wspaniałe wrażenia z korzystania z serwisu Netflix – powiedział w oświadczeniu rzecznik Netflix dla TechCrunch.

Aby oglądać bezpłatnie wybrane materiały na Netfliksie, użytkownicy nie muszą zakładać konta. Bezpłatne oglądanie jest dostępne tylko przez przeglądarki internetowe z włączoną obsługą plików cookies. Na stronie pomocy czytamy, że użytkownicy Androida mogą uzyskać dostęp do tej oferty również za pośrednictwem przeglądarki mobilnej, ale użytkownicy iPhone’ów już nie.

To już kolejny raz, kiedy Netflix testuje udostępnianie tytułów za darmo dla niepłacących użytkowników. Gigant transmisji strumieniowej, który pod koniec drugiego kwartału tego roku miał ponad 193 milionów subskrybentów, już wcześniej udostępnił „To All the Boys I’ve Loved Before” użytkownikom w USA.

Film Bard of Blood, który wyprodukowano w Indiach, był także bezpłatny dla użytkowników w tym kraju. Talk show Patriot Act with Hasan Minhaj był dostępny dla użytkowników bezpłatnie na YouTubie. Firma początkowo planowała udostępnić bezpłatnie tylko dwa pierwsze odcinki na YouTubie. Gigant strumieniowania przeprowadził w Indiach już kilka tego typu eksperymentów. Udostępniono tam także kilka tanich planów mobilnych.

Firma nie podała, jak długo planuje przeprowadzać ten eksperyment.

źródło: Netflix | techCrunch