Facebook Pay dostępny w Polsce!

W polskiej wersji serwisu Facebook pojawiła się opcja płatności Facebook Pay, do której można dodać kartę lub swoje konto PayPal.

Facebook Pay (logo)

Czyżby Facebook przygotowywał się do wystartowania ze swoją usługą płatności Facebook Pay w Polsce? Pojawienie się tej opcji w polskiej wersji serwisu społecznościowego, może na to wskazywać. Na oficjalnej stronie usługi pay.facebook.com w zakładce dostępność usługi znajduje się już Polska, ale oprócz ustawień, sama metoda płatności nie jest jeszcze widoczna na Messengerze, Instagramie. Obok nazwy naszego kraju znajduje się na razie tylko ikonka Facebooka.

Dostępność Facebook Pay w Polsce - na razie tylko na Facebooku

Facebook nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z Facebook Pay. Natomiast PayPal może pobierać opłaty od swoich użytkowników za określone rodzaje transakcji. Ponadto opłaty mogą być pobierane od osób, które otrzymują pieniądze z prywatnych zbiórek pieniędzy lub kiedy te osoby lub firmy sprzedają przedmioty na Facebooku.

Do usługi można dodawać karty Revoluta, Bunq a także polskie karty płatnicze. Jeśli wcześniej płaciliście już za coś na Facebooku (np. za reklamy Facebook Ads albo aplikacje lub datki), to dodane wcześniej metody płatności będą teraz widoczne w zakładce Facebook Pay.

Do czego służy Facebook Pay?

Facebook Pay służy do wykonywania bezproblemowych i bezpiecznych płatności na Facebooku i w Messengerze w wybranych krajach. Zastosowanie różni się w zależności od kraju. Wystarczy raz wprowadzić dane karty płatniczej lub konta, aby robić zakupy, wysyłać pieniądze i wpłacać datki za pomocą Facebook Pay.

Facebook Pay umożliwia dokonywanie bezpiecznych płatności na Facebooku, Instagramie i w Messengerze. Z czasem usługa ma pojawić się dla większej liczby osób w kolejnych krajach i aplikacjach. Kiedy wprowadzimy dane metody płatności i konta, można korzystać z Facebook Pay, aby robić zakupy, wysyłać pieniądze lub przekazywać datki na Facebooku, Instagramie i w Messengerze. Oczywiście dostępność i zastosowanie różni się w zależności od kraju – w Polsce można póki co dodać źródła zasilające tę usługę.

Z Facebook Pay można skorzystać, aby:

Facebook nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z tej usługi, natomiast PayPal może pobierać opłaty od swoich użytkowników za określone rodzaje transakcji. Ponadto opłaty mogą być pobierane od osób, które otrzymują pieniądze z prywatnych zbiórek pieniędzy lub kiedy te osoby lub firmy sprzedają przedmioty na Facebooku.

Facebook Pay na Facebook Polska

Jak dodać metodę płatności do Facebook Pay?

  1. Kliknij z poziomu Aktualności opcję Wyświetl więcej.
  2. Z lewej strony kliknij Facebook Pay.
  3. Kliknij Dodaj kartę kredytową lub debetową lub Dodaj konto PayPal w obszarze Metody płatności, aby dodać nową kartę lub nowe konto.

Więcej o samej usłudze i o tym jak z niej korzystać (gdy już będzie aktywna u nas w kraju) przeczytasz na oficjalnych stronach pomocy Facebooka.

źródło: Facebook Polska