Budzik Mudita Bell coraz bliżej!

Poznaj najnowsze szczegóły na temat budzika Mudita Bell, który ma zastąpić smartfony w sypialni i zadbać o nasz zdrowy sen!

Mudita Bell

Pomysł stworzenia Mudita Bell – świadomego i minimalistycznego budzika z wieloma funkcjami poprawiającymi jakość snu – narodził się jako odpowiedź na osobiste potrzeby jego twórców. Chcieli oni usunąć swoje telefony (służące jako budziki) z sypialni, ale nie mogli znaleźć żadnej satysfakcjonującej alternatywy na rynku. Chcieli czegoś, co ich urzeknie, czegoś, co pasuje i jest w duchu produktów polskiej firmy Mudity (znanej do tej pory z minimalistycznego telefonu) – produktu, w którym najnowsze badania i technologia spotykałyby się z minimalistycznym designem zen.

Jednak im więcej szukali, tym bardziej nabierali pewności, że sami muszą go zbudować i tak podjęto decyzję o rozpoczęciu projektu Mudita Bell. Od tego czasu pomysł był wielokrotnie modyfikowany, ponieważ twórcy byli tak zdeterminowani, aby stworzyć jak najbardziej funkcjonalne i przyjemne urządzenie Mudita.

Zespoły projektowe firmy przeanalizowały dziesiątki pomysłów, dążąc do osiągnięcia ostatecznego celu produktu: poprawy jakości życia użytkowników poprzez poprawę higieny ich snu.

Zebrano i przeanalizowano mnóstwo rozmaitych badań (które prawdopodobnie zostana opublikowane) i rozmawiano z wieloma ekspertami, naukowcami, lekarzami i innymi osobami zajmującymi się snem. Wszystko to posłużyło za podstawę do zaprojektowania głównych funkcji Mudita Bell.

Teraz firma potwierdziła kilka szczegółów na temat nowego produktu:

  • Mudita Bell będzie skupiać się na tworzeniu i utrzymywaniu stałego harmonogramu snu. Szereg narzędzi ułatwi użytkownikowi kontrolę nad harmonogramem czuwania i snu. Badania są jasne – utrzymanie regularnego harmonogramu snu znacznie poprawia jakość snu.
  • Udoskonalono minimalistyczny design oraz samą formę budzika. Mudita uważa, że wzornictwo i estetyka są kluczową częścią duszy produktu i chce, aby projekt firmy odzwierciedlał jej przesłanie. Wysokiej jakości sen jest istotną częścią harmonijnego życia, a Mudita Bell ma pomóc każdemu to osiągnąć.
  • Po wielu testach ostatecznie zdecydowano się wykluczyć otaczające czujniki z Mudita Bell, w tym czujnik jakości powietrza i czujnik wilgotności. Mając na uwadze zasady „jakość ponad ilość” i „mniej znaczy więcej”, Mudita nie chce iść na kompromisy i „osłabiać” podstawowe funkcje urządzenia ze względu na dodatkowe funkcje, zwłaszcza że uwzględnienie ich wpłynęłoby zarówno rozmiar i cenę urządzenia.Firma nie wyklucza jednak stworzenia w przyszłości osobnego produktu do sprawdzania jakości powietrza.
  • Mudita Bell będzie dostarczać relaksujące, spokojne i przyjazne wrażenia dźwiękowe, zaprojektowane tak, aby zarówno stopniowo nas budzić, jak i pomagać w wyciszeniu wieczorem.

A już wkrótce poznamy więcej szczegółów!

Szkice czujników budzika Mudita Bell

Ponieważ rozwój Mudita Bell jest w zaawansowanej fazie, prawdopodobnie już w ciągu najbliższych miesięcy poznamy bardziej szczegółowy harmonogram wdrożenia produktu.

źródło: Mudita