Aplikacja Player.pl dostępna także na Apple TV

W sklepie App Store na Apple TV pojawiła się wreszcie zapowiedziana i długo wyczekiwana aplikacja Player.pl stacji TVN.

Aplikacja Player.pl na Apple TV (tvOS)

Właściciele urządzeń Apple TV (4. gem i nowszych) na reszcie mogą zainstalować aplikację Player.pl, aby wygodnie oglądać na telewizorze treści zamieszczane przez TVN w serwisie streamingowym. Aplikacja na tvOS została dostosowana do dużych ekranów, ale układ i nawigacja przypominają tę, którą znamy z aplikacji mobilnej na systemy iOS i iPadOS. W serwisie VOD Player.pl zamieszczane są premiery programów i seriali TVN-u wcześniej niż mają swoją emisję w telewizji. Osoby z odpowiednią subskrypcją mają dostęp do biblioteki filmów, seriali i programów telewizyjnych, takich jak Na Wspólnej, Kuchenne rewolucje, Hotel Paradise, Usta Usta, FAME czy SHAME, a także do produkcji własnych TVN-u: Chyłka, Szadź, wybranych produkcji Discovery, MTV oraz Mototrend.

Serwis Player.pl to jeden z ostatnich, którego nie można było oglądać na Apple TV, chyba, że decydowaliśmy się na klonowanie ekranu z telefonu lub komputera… za pomocą AirPlay. Aplikacje takich serwisów jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video są obecne już od dłuższego czasu na Apple TV i działają wyśmienicie. Z rodzimych aplikacji, w tym roku dołączyły także IPLA oraz CANAL+.

Appka TVN-u choć jeszcze gorąca, niestety nie jest idealna, ale mam nadzieję, że twórcy doszlifują ją i będzie dorównywała najlepszym. Z drugiej strony, w porównaniu do aplikacji na Smart TV, z której korzystałem na telewizorze Samsunga, różnica jest przeogromna i aż chce się oglądać :)

Właściciele urządzeń Apple TV (4. gem i nowszych) nareszcie mogą zainstalować aplikację Player.pl, aby wygodnie oglądać na telewizorze treści zamieszczane przez TVN w serwisie streamingowym. Aplikacja na tvOS została dostosowana do dużych ekranów, ale układ i nawigacja przypominają tę, którą znamy z aplikacji mobilnej na systemy iOS i iPadOS. W serwisie VOD Player.pl zamieszczane są premiery programów i seriali TVN-u wcześniej niż mają swoją emisję w telewizji. Osoby z odpowiednią subskrypcją mają dostęp do biblioteki filmów, seriali i programów telewizyjnych, takich jak Na Wspólnej, Kuchenne rewolucje, Hotel Paradise, Usta Usta, FAME czy SHAME, a także do produkcji własnych TVN-u: Chyłka, Szadź, wybranych produkcji Discovery, MTV oraz Mototrend.

W aplikacji można znaleźć kinowe hity oraz najlepsze seriale CANAL+ i HBO, ponad 40 kanałów telewizyjnych na żywo z możliwością przewijania i oglądania już rozpoczętych programów od początku. Dużo sportu (Eleven i kanały sportowe CANAL+), bajki czy filmy animowane dla dzieci i młodzieży.

TVN obiecuje, że ciągle aktualizuje i rozwija aplikację, wdrażając nowe funkcje, aby dostarczyć produkt najwyższej jakości. Dlatego, jeśli napotkacie drobne niedociągnięcia lub błędy bądźcie wyrozumiali – apka dopiero trafiła na Apple TV.

W wersji aplikacji na Apple TV logujemy się na swoje konto tak samo jak do aplikacji mobilnej, czyli musimy dodać urządzenie do swojego profilu. W tym celu, wyświetlony kod w aplikacji musimy przepisać na stronie internetowej player.pl/zaloguj-tv (oczywiście po zalogowaniu się na swoje konto).

Aplikację Player.pl w wersji 1.0.2 można zainstalować bezpłatnie pod systemem tvOS 13 lub nowszym od 26 sierpnia 2020 roku.

źródło: App Store | TVN