W Stepapp zatrudnisz ludzi, którzy zrobią za Ciebie brudną robotę!

Jeśli masz do skręcenia meble z IKEI, posprzątanie mieszkania, naprawienie kranu, wyprowadzenie psa i wiele innych, możesz to zlecić przez apkę Stepapp ludziom z umiejętnościami!

Aplikacja mobilna „Stepapp” dla zamawiających wykonywanie usług

W sklepach z aplikacjami mobilnymi na iOS-a i Androida pojawiła się nowa aplikacja mobilna o nazwie Stepapp, przez którą można zlecać rozmaite zadania ludziom z odpowiednimi kwalifikacjami. Każdy wykonawca posiada opis siebie oraz swoich umiejętności na swoim profilu w aplikacji. Po zakończeniu pierwszego zadania osoba zlecająca może potwierdzić, że umiejętności wykonawcy są prawidłowe, wystawiając ocenę i recenzję.

Osoby, które „wystawiają” swoje usługi przez aplikację Stepapp przechodzą 3-etapowy proces weryfikacji, w którym podają swoje dane osobowe i dowód tożsamości oraz zdjęcie. Przeprowadzane są również rozmowy weryfikacyjne, które odsiewają niekompetentnych „fachowców”. Jednak największą wartość mają oceny i recenzje użytkowników, u których dany wykonawca wykonał zlecone zadanie. Wiadomo, im więcej pozytywnych ocen, tym większa szansa, że będziemy zadowoleni z usług danej osoby!

W zakładce Zlecenia, możemy zobaczyć osoby, które zgłosiły się do pomocy w określonym zleceniu. Aby wybrać wykonawcę, wystarczy kliknąć na przycisk Wybierz pod zdjęciem danej osoby. Gdy zdecydujemy się kogoś zatrudnić, zostaniemy poproszeni o zdeponowanie pieniędzy, które będą przechowywane na bezpiecznym koncie Stepapp i wypłacone wykonawcy tylko wtedy, gdy będziemy zadowoleni i praca zostanie wykonana. Po wybraniu osoby otrzymamy informacje kontaktowe do wykonawcy oraz możliwość porozmawiania przez czat, aby doprecyzować szczegóły zlecenia, na przykład czas i sposób realizacji, itp.

Po utworzeniu zlecenie, aplikacja powiadomi pasujących do rodzaju pracy wykonawców znajdujących się w pobliżu, którzy będą mogli zacząć składać swoje oferty do Twojego zlecenia. Pierwsze odpowiedzi powinny pojawić się już w ciągu kilku minut od umieszczenia ogłoszenia.

Jakie prace można zlecać przez Stepapp?

W czym pomogą fachowcy ze Stepapp?

W apce Stepapp znajdziesz pomoc do prac, które nie jesteś wykonać samodzielnie lub po prostu nie masz na to czasu. Można zlecić praktycznie każdą pracę, niezależnie od tego jak bardzo jest nietypowa.

Poniżej znajdziesz listę przykładowych kategorii – ale oczywiście to nie wszystko!

  • Sprzątanie
  • Składanie Mebli i Montaż
  • Przeprowadzki i Dostawy
  • i wszystko inne, w czym potrzebna Ci jest pomoc!
  • Złota Rączka
  • Prace Ogrodowe
  • Zwierzęta

Jak piszą twórcy aplikacji, możemy zlecić prawie wszystko od pilnowania kur przez rozdawanie ulotek w stroju kurczaka do nadmuchiwania balonów na imprezie. Nieważne jak nietypowa jest praca i jak szeroka jest Twoja wyobrażnia, za rogiem znajdzie się zaufana osoba, która zajmie się tym, co masz do zrobienia. 

Obecnie Stepapp działa na terenie Warszawy, ale możesz zgłosić swoje miasto, żeby rozwijać społeczność fachowców i zlecających u siebie! Twórcy apki zapowiadają, że już niedługo aplikacja zacznie działać w kolejnych miastach!

Jak działa zamawianie usług przez Stepapp?

Pobierz aplikację

Napisz w czym potrzebujesz pomocy (całkowicie bezpłatnie).

Przejrzyj zgłoszenia

Zobacz oferty od zaufanych osób z okolicy i przejrzyj ich profile.

Ciesz się wykonaną pracą

Twój wykonawca przyjedzie i wykona pracę. Zapłać kartą i wystaw opinię.

Jak działa aplikacja Stepapp?

Ile kosztuje wykonanie pracy zleconej przez Stepapp?

Większość zleceń różni się w pewien sposób, więc trudno jest ustalić cenę dla każdego rodzaju zlecenia. W zakładce Usługi znajdują się jednak przybliżone ceny dla poszczególnych kategorii.

Po wybraniu wykonawcy, na Twojej karcie blokowana jest kwota w wysokości ceny usługi. Firma Stripe przechowuje pieniądze w bezpiecznym miejscu, dopóki obie strony nie wypełnią swoich zobowiązań. Płatność odbywa się bezpiecznie za pośrednictwem aplikacji. Jeśli wykonawca nie zjawi się do zlecenia, pieniądze z powrotem trafiają na Twoje konto.

Ile będzie kosztować usługa, zależy od Ciebie, na ile ją wycenisz. Dlatego należy dobrze oszacować czas i to ile jesteś w stanie zapłacić za godzinę. Jeżeli kwota jest trudna do oszacowania, nie musimy deklarować konkretnej kwoty – wykonawcy mogą zaoferować własne wynagrodzenia, na które mozesz się zgodzić bądź nie przed wyborem konkretnej osoby.

Aplikację Stepapp (dla zamawiających usługi) pobierzesz bezpłatnie na swój telefon ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Aplikacja mobilna Stepapp – Dla wykonawców

Zrzuty ekranu z aplikacji „Stepapp - Dla wykonawców”

Jeżeli jesteś wykonawcą i chcesz oferować swoje usługi innych w aplikacji, to pobierz aplikację mobilną Stepapp – Dla wykonawców:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Stepapp