Czarno-białe gry mobilne, które zachwycają

Monochromatyczność jest cudowna. Wystarczy spojrzeć na słodką wuzetkę, albo pandy wielkie, albo film Casablanca – podobnie jest z grami mobilnymi.

Monochromatyczne gry mobilne

Czasem to, co najlepsze, jest czarno-białe. Gry nie są tu żadnym wyjątkiem. Uwielbiasz styl retro? Lubisz oszczędzać na druku? A może podkręcając swoje zdjęcia, z zapałem sięgasz po czarno-biały filtr? W takim razie ten zbiór gier utrzymanych w skali szarości na pewno przypadnie Ci do gustu. Sprawdź najlepsze tytuły monochromatycznych gier mobilnych, które zachwycają swoją stylistyką.

Starman – rozświetl mrok

Zagłęb się w tajemniczy świat gry Starman i zachwyć się jej minimalistycznym pięknem. Przemierzaj przestrzeń utkaną z ciemności i światła, baw się nią i rozświetlaj wyblakłe klocki, żeby rozwiązywać intrygujące łamigłówki.

Złożone zagadki wyślą Cię w podróż po całym świecie. Znalezienie właściwej ścieżki będzie wymagało wielu prób i błędów. Na szczęście poznawanie tego uniwersum jest wyjątkowo przyjemne i wcale nie szkoda na to czasu.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Wormster Dash – bierz nogi za pas

Wormster Dash

W tej dwuwymiarowej, oryginalnej grze z widokiem z boku uciekasz przed olbrzymim robalem. Lepiej się nie zatrzymuj. Potwór staje się coraz szybszy, więc śpiesząc do celu kolejnymi susami, nie przegap drogi na skróty.

Problem jednak w tym, że niezwykle łatwo jest się rozproszyć, podziwiając piękne animacje otoczenia — każdy z czarno-białych poziomów Wormster Dash był bowiem ręcznie rysowany. Jeśli nie zachowasz wystarczającej ostrożności, potwór Cię pochłonie — a przy okazji cały Twój wolny czas.

.projekt – blaski i cienie

Cienie potrafią płatać figle. W zależności od tego, gdzie znajduje się źródło światła, mogą przybierać przeróżne kształty. Z tym właśnie związana jest zabawa w grze .projekt.

Na dwóch sąsiednich ścianach widoczne są cienie rzucane przez ten sam kształt. Twoim zadaniem jest odpowiednie ustawienie klocków i zbudowanie trójwymiarowej figury, do której pasują cienie na ścianach. Każda łamigłówka jest cudownie minimalistyczna, ale wcale nie łatwa — i jak nic innego sprawdzi Twoją wyobraźnię przestrzenną.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Hidden Folks – Halo, kto tam?

Hidden Folks

Znajdowanie malutkich elementów w olbrzymim świecie to dla Ciebie fraszka? Spróbuj tego w czerni i bieli. Hidden Folks to niezwykła gra z ukrytymi obiektami, w której odwiedzisz różnorodne miejsca: od gęstej dżungli przez słoneczną plażę aż po zatłoczone przedmieścia — a wszystko to utrzymane w stylistyce rysunku piórkiem i tuszem.

Każda scenka jest animowana, reaguje na dotyk i zawiera zabawne efekty dźwiękowe. Żeby przejść do następnego poziomu, musisz znaleźć określonych ludzi lub przedmioty — do pomocy masz tylko jedną drobną wskazówkę. Koniecznie wypatruj wszelkiego rodzaju niespodzianek.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Minit – daj sobie minutę

W grach zwykle liczymy się z tym, że zginiemy. Czasem więcej niż jeden raz. Ale Minit to zupełnie inna sprawa — tu giniemy co 60 sekund. Choć Twój ekran często będzie się stawał czarny, to nie oznacza, że będziesz zawsze wracać na początek z pustymi rękami.

Za każdym razem odradzasz się ze wszystkimi przedmiotami i zdolnościami zdobytymi w ciągu poprzedniej minuty. Przemierzając ten czarno-biały świat, postaraj się więc jak najwięcej nauczyć i zebrać, co tylko się da. Może Ci się to jeszcze przydać.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska