„Ubi’s Dimensions” łamie prawa… grawitacji

Uroczy mały Ubi wygląda wprawdzie jak ożywiony kawałek sera, ale tytułowy bohater tej fascynującej łamigłówki jest zdolny do wyczynów przeczących prawom fizyki.

Ubi's Dimensions

Stukając w ekran, poprowadzisz Ubiego przez serię niezwykłych trójwymiarowych obiektów w poszukiwaniu olśniewającego diamentu, który pozwoli Ci przejść do następnego poziomu. Sytuacja wydaje się niebezpieczna — jeden fałszywy krok i Ubi spadnie w otchłań — jednak chodząc po zakrzywionych powierzchniach obiektu możesz przemieszczać się na jego boki lub spód, przy czym obraca się on tak, że Ubi znajduje się cały czas w pozycji głową do góry.

Podróżując po kręcących się poziomach, musisz usuwać stojące Ci na drodze bloki lub wpychać je w dziury, by Ubi mógł po nich przejść. Będziesz także pokonywać schody niczym z grafik Eschera, nie zawsze wiedząc, czy idziesz w górę, czy w dół.

Poziomy są niewielkie, lecz zawiłe, Ubi jednak nigdy nie traci spokoju. Nawet jeśli popełnisz błąd, wystarczy się cofnąć i go naprawić. Nie ma też limitu czasu, możesz więc spokojnie się zastanowić i starannie wybrać drogę, a wkrótce upragniony diament będzie Twój.

https://youtu.be/_q1oEUZEnoo

Jest coś subtelnie magicznego w tym, jak Ubi wznosi się na końcu każdego poziomu. Gdy ten skromny bohater szybuje w górę, Ty także możesz się poczuć jak w łamigłówkowym niebie.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska