Ten Game Boy Color to właściwie konsola Nintendo Wii

Przekształcanie klasycznych konsol do gier wideo w gadżety do gier w podróży to praktycznie odwieczna tradycja – ale Wii w obudowie Game Boya Color, to już pewna gratka!

Nintendo Wii w rozmiarze Game Boya Color

W pełni funkcjonalna przenośna konsola jest właśnie taka – kompletna konsola Wii, która została przycięta i zmodyfikowana pod konsolę, którą możesz zabrać i grać w dowolnym miejscu. Ponieważ Wii jest wstecznie kompatybilna z GameCube, służy również jako przenośna konsola GameCube. Twórca gadżetu GingerOfMods zakończył prace nad zupełnie nowym dziełem, przenośnym Nintendo Wii wbudowanym w to, co jest zasadniczo obudową Game Boya Color.

Zawiera 3,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 480p, który pierwotnie służył jako kamera cofania pojazdu i wykorzystuje kombinację przycisków DS Lite i joysticków Switch wbudowanych na obwodzie kontrolera GameCube. Niestety, jest tylko jeden głośnik audio, ponieważ ograniczenia przestrzenne po prostu nie pozwalały na konfigurację głośników stereo.

Z tyłu znajduje się wlot dla wentylatora chłodzącego, a także dwa wyzwalacze i przyciski Z. Przyciski zasilania i głośności znajdują się z boku urządzenia, a gniazdo słuchawkowe, dioda LED stanu baterii i port USB-C znajdują się na górnej krawędzi urządzenia.I oczywiście jest gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Który szanujący się entuzjasta urządzeń przenośnych mógłby to pominąć?

Wszystko idealnie pasuje do niestandardowego etui wydrukowanego na drukarce 3D. GingerOfMods wykorzystał model istniejącej obudowy, zamiast modernizować oryginalną obudowę konsoli Game Boy Color, aby mieć wkręty dokładnie tam, gdzie były potrzebne do łatwego montażu sprzętu.

Zmodyfikowana konsola jest trochę grubsza niż rzeczywisty Game Boy Color, jeśli policzyć tylne wyzwalacze. Ale jest niemal identyczna i nie stanowi to problemu jeśli możesz grać w podróży na Game Boyu w gry na Nintendo Wii i GameCube.

Ten gadżet zapewnia około 2-3 godziny pracy na baterii, ale port USB-C oznacza, że ​​łatwo jest dodać zewnętrzny powerbank, aby go doładować.

Obejrzyj poniższe wideo, aby zobaczyć, jak to działa, zakładając, że udało Ci się wytrzymać tak długo. Nawiasem mówiąc, wygląda na to, że Ginger może za odpowiednią odpłatą zrobić taki dla Ciebie :)

źródło: The Verge | TechSpot