Obejrzyj minidokument „Jak powstawał Wiedźmin”

Wejdź za kulisy świata magii, potworów i poznaj historię słynnej ballady Jaskra – „Jak powstawał Wiedźmin” już w serwisie Netflix.

Jak powstawał Wiedźmin (Making the Witcher) Netflix

Zajrzyj za kulisy niezwykłego świata serialu Wiedźmin (tyt. oryg. The Witcher) od Netfliksa i zobacz, jak wyglądał casting i jak powstawała wpadająca w ucho piosenka „Grosza daj Wiedźminowi” śpiewana przez Jaskra. Ten trwający pół godziny materiał pozwala fanom wejść za kulisy serialu, podczas tworzenia pierwszego sezonu! Jak powstawał Wiedźmin to minidokument, w którym aktorzy, producenci, autorzy scenariusza i reżyserowie opowiadają o tym, z czym musieli mierzyć się na planie, żeby oddać magiczny i pełen emocji świat.

Nie jest łatwo ożywić na ekranie rozległy świat fantasy, ale w przypadku Wiedźmina Netflix ujawnia jak to robiono, odkrywając materiały zza kulis. W nowym, krótkim filmie dokumentalnym Jak powstawał Wiedźmin (tyt. oryg. Making The Witcher), Netflix daje fanom wgląd między innymi w to, jak wyglądało tworzenie przygód Geralta z polowaniem na potwory.

Film skupia się głównie na rzemiośle i tworzeniu świata Wiedźmina i jego wielu przerażających i groteskowych potworach, ale to nie znaczy, że nie ma w nim gwiazd serialu. W materiale znajdują się też krótkie wywiady z Freyą Allan, która gra Ciri, Anyą Chalotrą, która gra Yennefer, i samym Geraltem – czyli Henrym Cavillem.

Ten film nie jest szczególnie długi i trwa dokładnie 32 minuty, ale powinno przynajmniej dać fanom coś, co może ich przygotować na drugi sezon, który ma się pojawić już niedługo. Choć w rzeczywistości dopiero w piątek 21 sierpnia Henry Cavill udostępnił zdjęcie z ponownie otwartego planu drugiego sezonu Wiedźmina.

Dopóki nie będziemy mogli oficjalnie powrócić do świata Wiedźmina i przygód Geralta, Netflix daje nam fajny materiał zza kulis Jak powstawał Wiedźmin. Serial otrzyma również nowy animowany spin-off zatytułowany Nightmare of the Wolf, ale nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery, więc nie wiadomo, czy pojawi się przed drugim sezonem, czy po nim.

Netflix pracuje również nad kolejną serią w wszechświecie Wiedźmina pt. The Witcher: Blood Origin – sześcioczęściowy limitowany serial, którego akcja toczy się 1200 lat przed wydarzeniami z głównej serii – ale tutaj znowu nie ma jeszcze daty premiery prequela.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska