Amazon Halo to „inna” opaska fitness bez wyświetlacza

Nowa opaska fitness Amazon Halo nie ma wyświetlacza, ale oferuje 6-miesięczną subskrypcję z pełnym dostępem.

Amazon Halo - opaska i aplikacja mobilna

Firma Amazon zaprezentowała bransoletkę fitness o nazwie Amazon Halo. Do tej pory opaskę można było zamówić tylko na zaproszenie w cenie 99 USD, teraz jest dostępna dla wszystkich i kosztuje tylko 64,99 USD. Koszt obejmuje także sześciomiesięczną subskrypcję – po tym okresie trzeba będzie zapłacić 3,99 USD miesięcznie. Opaskę można używać również bez abonamentu, ale wtedy dostępne są tylko podstawowe informacje.

Mały tracker jest zintegrowany z nylonową opaską, która nie ma wyświetlacza. Możesz mierzyć i określać zawartość tkanki tłuszczowej za pomocą podłączonej aplikacji na smartfony. Ale trzeba pójść o krok dalej: musisz sfotografować swoje ciało. Następnie Amazon Halo tworzy model 3D, który jest prawie dwa razy dokładniejszy niż konwencjonalne pomiary z inteligentną skalą. Po analizie, Twoje zdjęcia są usuwane z chmury i nie są zapisywane.

Ponadto śledzona jest oczywiście aktywność fizyczna, przy czym uwzględniane są nie tylko kroki, ale także intensywność ruchu i czas trwania. Możesz także monitorować swój sen i otrzymywać przydatne wskazówki, jak uczynić go bardziej relaksującym. Jednocześnie opaska analizuje Twój głos i wskazuje, w jakim aktualnie jesteś nastroju. Dzięki tak zwanym laboratoriom istnieje ponad 100 ćwiczeń, które zostały opracowane we współpracy z ekspertami i partnerami. Na przykład możesz wykonać zadanie „Poruszaj się podczas rozmowy telefonicznej”.

Żywotność baterii bransoletki wynosi do 7 dni, jeśli głos nie jest analizowany. Jeśli ta opcja jest aktywna, opaska działa tylko dwa dni po pełnym naładowaniu. Amazon Halo jest wodoodporny i waży od 23,2 do 24 gramów, w zależności od paska. Oprócz pasków nylonowych dostępny jest również pasek silikonowy.

Amazon Halo Body Fat (aplikacja mobilna opaski)

Obecnie nie jest jasne, kiedy i czy Amazon Halo pojawi się w niemieckim sklepie Amazon (z którego zamawiają także Polacy). Ponieważ analiza głosu jest dostępna tylko dla języka angielskiego, nie spodziewamy się tak szybkiej premiery w innych krajach. Jednak możesz korzystać z tej opaski również bez tej funkcji i zamówić ją w amerykańskim Amazonie.

źródło: Amazon | AppGefahren