Obejrzyj 1. zwiastun polskiego kandydata do Oscara – „Śniegu już nigdy nie będzie”

Obejrzyj zwiastun filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta pt. „Śniegu już nigdy nie będzie” – polskiego kandydata do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy.

Śniegu już nigdy nie będzie (2020) - film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta

Film Śniegu już nigdy nie będzie (ang. Never Gonna Snow Again) w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, który powstał w oparciu o ich wspólny scenariusz, będzie miał swoją światową premierę w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji (2-12 września 2020 roku). Znalazł się również w oficjalnej selekcji Telluride Film Festival, jednego z najważniejszych amerykańskich festiwali filmowych, co zwiększa jego szansę na uzyskanie nominacji do Oscara.

O czym jest film „Śniegu już nigdy nie będzie”?

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. 

Zwiastun filmu Śniegu już nigdy nie będzie”

W obsadzie filmu są: Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Za zdjęcia do filmu odpowiada Michał Englert, za montaż: Jarosław Kamiński i Agata Cierniak, za dźwięk: Kacper Habisiak, Marcin Kasiński i Marcin Jachyra. Kierownictwo produkcji sprawowali: Dagmara Bagnecka i Stefaan Schieder. Scenografię przygotowała Jagna Janicka, kostiumy – Katarzyna Lewińska, charakteryzację – Waldemar Pokromski.

Producentami są: Agnieszka Wasiak i Mariusz Włodarski z Lava Films, Viola Fügen i Michael Weber z Match Factory Productions, Małgorzata Szumowska i Michał Englert, a koproducentami: Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Kino Świat, DI-Factory, Bayerischer Rundfunk we współpracy z Arte. Projekt, obok Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, jest współfinansowany przez Film – und Medienstiftung NRW, Deutscher Filmförferfonds, Medienboard Berlin Brandenburg, Polsko-niemiecki fundusz filmowy, Cinecopro Award, a także Amsterdam Post Lab. Agentem sprzedaży jest The Match Factory, a za dystrybucję w Polsce odpowiada Kino Świat.