Polski „Breath” nominowany do prestiżowej nagrody!

Projekt niedrogiego, przenośnego wentylatora medycznego Breath, jako jedyny z Polski został nominowany do nagrody A’Design Award w specjalnej kategorii „War on Virus”.

Breath (Mudita) - prototyp urządzenia

Firma Mudita, znana do tej pory z prac nad pierwszym polskim minimalistycznym telefonem, postanowiła wesprzeć służbę zdrowia w trudnym czasie walki z epidemią. We współpracy z transplantologiem dr hab. Michałem Wszołą, dr Dominikiem Drobińskim, anestezjologiem pracującym w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie i innymi lekarzami oraz personelem medycznym z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, stworzyła i zgłosiła do opatentowania prosty i niedrogi w produkcji wentylator dla pacjentów z COVID-19.

Wentylator medyczny Breath otrzymał nominację do międzynarodowej nagrody A’Design Award w specjalnej kategorii War on Virus.

Wśród ponad 80 nominowanych projektów w kategorii War on Virus, Breath to jedyny polski projekt, który przeszedł do drugiego etapu konkursu i w toku publicznego głosowania ma szansę zdobyć nagrodę. Każdy może oddać swój głos na projekt Breath na stronie konkursu.

A’Design Award & Competition jest jednym z wiodących na świecie, odbywających się co roku, międzynarodowych konkursów designerskich. Nagrody A’Design Award są przyznawane w wielu kreatywnych dziedzinach, aby wyróżnić najlepszych projektantów ze wszystkich krajów, we wszystkich dyscyplinach. Zgłoszenia do konkursu są recenzowane i anonimowo oceniane przez wpływowe jury, złożone z doświadczonych pracowników akademickich, wybitnych członków prasy i uznanych specjalistów.

Nagroda w specjalnej kategorii War on Virus to konkurs, organizowany przez A’Design w celu promowania oryginalnych koncepcji, architektury i wzornictwa przemysłowego, które pomagają pokonać wirusa SARS CoV-2.

Prototyp Breath (Mudita)

Więcej o projekcie można przeczytać na stronie produktu, gdzie Mudita publikuje komunikaty odnośnie postępu prac nad tym rozwiązaniem.

źródło: Mudita