Nowy film „Śmierć na Nilu” już tej jesieni!

Obejrzyj zwiastun filmu „Śmierć na Nilu” – nowej adaptacji książki Agathy Christie – którego premiera zaplanowana została na 23 października 2020 roku.

Śmierć na Nilu (Death on the Nile) film 2020

Nowa adaptacja książki Agathy Christie z 1937 roku zatytułowanej Śmierć na Nilu (tyt. oryg. Death on the Nile) w reżyserii Kennetha Branagha, to kontynuacja przeboju Morderstwo w Orient Expressie (tyt. oryg. Murder on the Orient Express) z 2017 roku. Śmierć na Nilu to egipska przygoda Herkulesa Poirota na pokładzie wspaniałego rzecznego parowca, która zamienia się w przerażające poszukiwania mordercy młodej milionerki.

Jest to mroczna opowieść o obsesyjnej miłości i jej morderczych konsekwencjach, która rozgrywa się w epickim krajobrazie pełnym niebezpieczeństw i złych przeczuć, z wystarczającą ilością niegodziwych zwrotów akcji, które pozostawiają widzów w niepewności aż do ostatecznego, szokującego rozwiązania.

Zobacz także: „Mahjong Crimes” – połączenie madżonga i kryminału Agathy Christie

Śmierć na Nilu ponownie łączy zespół twórców, który stał się globalnym hitem Morderstwo w Orient Expressie, opartym na innej słynnej powieści Christie. Produkcja rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku w Longcross Studios w Anglii i w Egipcie. Ta wersja jest trzecią ekranową adaptacją książki Śmierć na Nilu” Agathy Christie. Wcześniej została zaadaptowana do filmu w 1978 roku z Peterem Ustinovem jako Poirotem wraz z Bette Davis, Mią Farrow, Maggie Smith, Angelą Lansbury, George’em Kennedym, Jane Birkin, Jackiem Wardenem i Davidem Nivenem. Film zarobił 14 milionów dolarów i zdobył Oscara za najlepsze projekty kostiumów. W 2004 roku został przekształcony w serial telewizyjny Agatha Christie’s Poirot.

W roli słynnego belgijskiego detektywa Herculesa Poirota występuje pięciokrotnie nominowany do Oscara® Kenneth Branagh. Dołącza do niego gwiazdorska obsada podejrzanych, w tym: Tom Bateman, czterokrotnie nominowana do Oscara® Annette Bening, Russell Brand, Ali Fazal, Dawn French, Gal Gadot, Armie Hammer, Rose Leslie, Emma Mackey, Sophie Okonedo, Jennifer Saunders i Letitia Wright.

Scenariusz do filmu został napisany przez Michaela Greena na podstawie powieści Christie i został wyprodukowany przez Ridleya Scotta, Marka Gordona, Simona Kinberga, Kennetha Branagha i Judy Hofflund, a Matthew Jenkins i James Prichard są producentami wykonawczymi.

Obejrzyj zwiastun – w którym, tak jak się spodziewasz – wszyscy są podejrzani:

Pytam cię, czy kiedykolwiek kochałeś tak bardzo, byłeś tak opętany zazdrością, że mógłbyś zabić? – pyta Poirot w zwiastunie. Morderstwo jest przestępstwem. Morderca jest jednym z was.

Disney, który nabył film od 20th Century Fox, planuje wypuścić film Śmierć na Nilu na ekrany od 23 października 2020 roku.

źródło: Variety | The Home of Agatha Christie (official website)