Premiera Fitbit Sense, Fitbit Versa 3 i Fitbit Inspire 2

Fitbit wprowadza na rynek swój nowy, najbardziej zaawansowany smartwatch Fitbit Sense – pierwszy inteligentny smartwatch z czujnikiem EDA do zarządzania stresem, aplikacją do pomiaru EKG, funkcją SpO2 i czujnikami temperatury skóry.

Fitbit Sense, Fitbit Versa 3 i Fitbit Inspire 2

Fitbit zaprezentował Fitbit SenseTM – najbardziej zaawansowany smartwatch marki, posiadający rozbudowane funkcje zdrowotne. Został on wyposażony w czujnik do pomiaru aktywności elektrodermalnej (EDA) pomagający zarządzać stresem oraz zaawansowaną technologię pomiaru tętna, nową aplikację EKG, a także czujnik pomiaru temperatury skóry na nadgarstku. Dodatkowo, smartwatch posiada baterię o żywotności ponad 6 dni. W połączeniu z aplikacją Fitbit PremiumTM, którą można testować bezpłatnie przez okres 6 miesięcy, urządzenie pomaga monitorować najważniejsze funkcje zdrowia i samopoczucia, takie jak zmienność rytmu pracy serca czy tempo oddychania. Smartwatch posiada również czujnik SpO2 oraz nowy, interaktywny panel Health Metrics.

Fitbit wprowadził na rynek również Fitbit Versa 3TM z innowacyjnymi funkcjami monitorującymi parametry zdrowotne i sprawność fizyczną z wbudowanym systemem GPS. Marka odświeżyła również swój najbardziej popularny tracker Fitbit Inspire 2TM. Zwiększono żywotność baterii tego urządzenia do ponad 10 dni i wyposażono w jeszcze bardziej zaawansowane funkcje, takie jak Aktywne Minuty oraz dodano darmową roczną subskrypcji aplikacji Premium.

Dzięki rozwiązaniom Fitbit można łatwiej kontrolować swoją aktywność fizyczną i przenieść ją na wyższy poziom – jest to ważne zwłaszcza teraz, w tym zupełnie niecodziennych dla nas czasach. 

Zarządzaj swoim stresem i poczuj się lepiej

Stres jest powszechnym problemem, który towarzyszy ludziom na całym świecie. Co trzecia osoba, która doświadcza wielu zmartwień lub stresujących sytuacji, zmaga się z jego nieprzyjemnymi skutkami, zarówno o podłożu fizjologicznym, jak i psychologicznym. Nieumiejętne zarządzanie i radzenie sobie ze stresem może przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, ryzyko wystąpienia chorób serca, otyłości, cukrzycy typu II oraz zaburzeń związanych ze zdrowiem psychicznym, np. lęku czy depresji.

Smartwatch Fitbit Sense pozwala sprawdzić kiedy nasz organizm odczuwa stres i jednocześnie dostarcza rozwiązania, dzięki którym możemy lepiej sobie z nim radzić i zadbać o nasze zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Ta wyjątkowa funkcja została stworzona przez zespół ekspertów Fitbit pracujących w zakresie zdrowia behawioralnego, mających wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, przy wsparciu ekspertów medycznych z wiodących instytucji akademickich. 

Nowy czujnik EDA w smartwatchu Fitbit Sense mierzy aktywność elektrodermalną. Przyłożenie dłoni do tarczy zegarka jest wykrywane przez sensor, który pozwala dostrzec drobne zmiany aktywności elektrodermalnej w poziomie potliwości skóry – pomoże Ci to nie tylko rozpoznawać reakcje twojego organizmu na stres, ale też odpowiednio nim zarządzać. Możesz także wykonać szybką sesję EDA Scan, aby zobaczyć swoje reakcje lub połączyć ją z sesjami relaksacyjnymi w aplikacji Fitbit – sprawdzisz dzięki temu, jak Twoje ciało zachowuje się podczas medytacji lub relaksu. Na koniec każdej sesji zobaczysz wynik – wykres EDA. Będzie on dostępny na Twoim urządzeniu i w aplikacji mobilnej, tak abyś mógł zobaczyć swoje postępy. 

Nowy Wynik Stresu mierzy twój dzienny poziom stresu fizycznego, związany z pracą serca, snem i danymi na temat Twojej aktywności. Usługa dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy smartwatcha Fitbit Sense – możesz ją znaleźć w aplikacji mobilnej. Wynik Stresu pokazuje poziom stresu w zakresie od 1 do 100, przy czym wyższy wynik oznacza, że Twoje ciało wykazuje mniej fizycznych oznak napięcia. Dzięki nowej funkcji, oprócz wyniku otrzymujesz także zalecenia, które pomogą Ci lepiej radzić sobie ze stresem, jak np. ćwiczenia oddechowe czy propozycje treningu relaksacyjnego. Członkowie Fitbit Premium otrzymają dodatkowo szczegółowe dane dotyczące ich wyniku. Składa się on z ponad 10 danych biometrycznych, w tym bilansu wysiłku fizycznego (wpływ aktywności), responsywności organizmu (tętno, jego zmienność i aktywność elektrodermalna z aplikacji EDA Scan) oraz rytmu snu (jakości snu).

Wszyscy użytkownicy Fitbit będą mieli dostęp do nowej funkcji w aplikacji. Możesz dzięki niej ustawić Twój cotygodniowy cel i przypomnienia o ćwiczeniach relaksacyjnych. Dodatkowo możesz zastanowić się skąd bierze się u Ciebie stres, rejestrować swój nastrój po każdej sesji i medytować. Wersja Premium pozwoli Ci wybierać z ponad 100 sesji medytacji popularnych marek, takich jak Aaptiv, Aura, Breethe czy Ten Percent Happier oraz spośród wielu relaksujących piosenek przygotowanych przez Fitbit, które są dopasowane do Twojego nastroju.

Zrozum i zarządzaj zdrowiem swojego serca

Fitbit Sense zapoczątkował nową erę innowacji Fitbit w dziedzinie, jaką jest troska o zdrowie serca, począwszy od stworzenia w 2014 r. pierwszej, działającej przez całą dobę opaski służącej do pomiaru tętna, aż po wprowadzenie na rynek na początku tego roku funkcji Aktywne Minuty. Fitbit Sense to pierwsze urządzenie firmy posiadające aplikację EKG, która umożliwia monitorowanie rytmu serca – aplikacja jest w stanie wykryć zaburzenia rytmu serca, takie jak migotanie przedsionków (AFib), które dotyka ponad 33,5 miliona ludzi na całym świecie. Wystarczy przytrzymać palce na pierścieniu smartwatcha wykonanym ze stali nierdzewnej i nie ruszać się przez 30 sekund – po tym czasie otrzymujemy wynik, który możemy pobrać i pokazać lekarzowi. 

Nowa technologia PurePulse 2.0, z całkowicie nowym, wielościeżkowym czujnikiem tętna i zaktualizowanym algorytmem zapewnia najbardziej zaawansowaną formę pomiaru tętna z nadgarstka wśród urządzeń Fitbit. Kolejną nowością jest otrzymywanie powiadomień o zbyt wysokim, a także zbyt niskim tętnie. Dzięki stałemu monitorowaniu pracy serca przez 24 godziny, Fitbit Sense pozwala na ciągłą analizę danych oraz wykrycie i wysłanie powiadomień ostrzegających o przyspieszonym lub spowolnionym tętnie. Wiele czynników takich jak stres czy temperatura mogą wpływać na Twoje tętno, natomiast wysoki lub niski puls mogą oznaczać zaburzenia pracy serca, które wymagają konsultacji z lekarzem – zbyt niski puls może świadczyć o bradykardii, czyli zwolnionej czynności serca, natomiast przyspieszony rytm pracy serca może wskazywać na chorobę jaką jest tachykardia. 

Monitoruj istotne parametry zdrowotne, aby czuć się lepiej

Oprócz tego, że Fitbit może pomóc w wykryciu schorzeń serca takich jak migotanie przedsionków (Afib), Fitbit skupia w jednym miejscu wszystkie najważniejsze dane o Twoim zdrowiu, które pozwolą na bieżąco śledzić Twoją kondycję i samopoczucie. Fitbit Sense wyposażony jest w czujnik temperatury skóry, który potrafi wykryć zmiany mogące być oznaką gorączki, chorób lub kolejnej fazy cyklu menstruacyjnego.  Noszenie urządzenia każdej nocy podczas snu pozwala regularnie mierzyć zmiany temperatury skóry, aby zobaczyć tendencje zachodzące w nocy, nie opierając się wyłącznie o temperaturę w określonym momencie.

Fitbit Premium idzie o krok dalej ulepszając panel wyświetlacza Health Metrics – dzięki niemu możesz śledzić tempo oddechu (średnia liczba oddechów w ciągu jednej minuty), tętno spoczynkowe (ważny wskaźnik pozwalający rozpoznać schorzenia układu krążenia) oraz zmiany temperatury ciała (wyświetlane przez specjalny czujnik w Fitbit Sense oraz przez istniejące już czujniki we wszystkich pozostałych urządzeniach Fitbit). Jeśli jesteś członkiem Premium Fitbit i posiadasz kompatybilne urządzenie mobilne będziesz mógł zobaczyć wszystkie te parametry i ocenić, jak mogą one wpłynąć na Twoje samopoczucie. Użytkownikom smartwatchów, Fitbit oferuje także nową funkcję pomiaru saturacji krwi (SpO2). Ekran smartwatcha pokazuje nasycenie krwi tlenem z ubiegłej nocy oraz wyciąga średnią wartość z ciągłego pomiaru SpO2. Członkowie Premium mogą śledzić wartości SpO2 w ciągu doby w panelu Health Metrics i sprawdzać czy ich pomiary są w normie. 

Wczesne wyniki badań Fitbit w kierunku COVID-19 sugerują, że zmiany niektórych parametrów zdrowotnych zawartych w nowym panelu aplikacji Premium, takich jak częstotliwość oddechu, tętno w spoczynku i zmienność rytmu pracy serca mogą zostać wykryte przez urządzenia Fitbit – może to pozwolić na wychwycenie infekcji wirusowych, takich jak choroba COVID-19, w tym samym czasie, a w niektórych przypadkach nawet wcześniej. 

Korzystaj z najlepszego z oferty Fitbit

Fitbit Sense zawiera wszystkie najważniejsze funkcje, pozwalające ocenić stan zdrowia użytkownika, które można znaleźć także w innych urządzeniach Fitbit, w tym wbudowany system GPS, ponad 20 trybów ćwiczeń, funkcję SmartTrack®, automatycznie wykrywającą podejmowaną aktywność fizyczną, funkcje strefy tętna i analizę snu. Dodatkowo posiada możliwość płatności zbliżeniowych, tysięcy aplikacji i wyglądów tarczy zegarka. To wszystko przy zachowaniu imponującego, 6-dniowego czasu pracy baterii. 

Fitbit Versa 3

Inteligentny design dla zapewnienia maksymalnej wydajności, stylu i komfortu

Fitbit Sense powstał w wyniku szeregu unikalnych i innowacyjnych procesów projektowania, w tym przy użyciu zaawansowanej technologii nano-formowania oraz spawania laserowego – wszystko to w celu stworzenia najbardziej zaawansowanego i najbardziej inteligentnego urządzenia od Fitbit. Fitbit Sense został zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu inspirowanym ludzką sylwetką. Smartwatch łączy w sobie unikalny wygląd, ciekawą formę i odpowiednio dobrane najlepsze materiały. Smartwatch niezwykle lekki, posiada wykończenia wykonane z wysokiej jakości aluminium i stali nierdzewnej co nadaje mu nowoczesnego wyglądu. Nowe opaski Infinity są elastyczne i wygodne, a także dopasowane do rozmiaru Twojego nadgarstka. Fitbit pozwala na zmianę wyglądu o każdej porze dnia i nocy dzięki łatwej wymianie pasków. Obudowa smartwatcha została wykonana ze szkła i metalu. Jest on wodoodporny aż do 50 metrów. Biosensor został opracowany w taki sposób, aby pomieścić najwięcej czujników spośród wszystkich innych urządzeń Fitbit. Zachowuje jednocześnie elegancki wygląd i długą żywotność baterii. 

Większy wyświetlacz AMOLED wyposażony jest w czujnik otoczenia, dostosowując jasność ekranu w sposób automatyczny. Wyświetlacz prawie bez krawędzi jest bardziej responsywny i charakteryzuje się wyższą rozdzielczością. Interaktywny interfejs użytkownika i szybszy procesor w urządzeniu zostały całkowicie przeprojektowane, zapewniając jeszcze bardziej intuicyjną nawigację po ekranie. Wprowadzone zostały nowe, łatwe do modyfikacji widżety, przeprojektowano powiadomienia i aplikacje na ekranie, aby uzyskać jeszcze bardziej elegancki wygląd oraz ułatwić personalizację urządzenia. 

Fitbit Versa 3, więcej powodów do zakochania się 

Fitbit wprowadza do sprzedaży również nowy smartwatch Fitbit Versa 3, który wyposażony jest w nowe funkcje monitorujące parametry zdrowotne i fitness, zwiększające wygodę użytkowania. Nowe urządzenie posiada wbudowany GPS, mapę intensywności treningu, ulepszoną technologię PurePulse 2.0 oraz funkcję Aktywne Minuty, dzięki którym możesz jeszcze łatwiej śledzić swoje postępy. Fitbit Versa 3 ma jeszcze więcej inteligentnych funkcji, które przydadzą Ci się na co dzień – w tym wbudowany głośnik
i mikrofon do odbierania połączeń telefonicznych, wysyłania połączeń bezpośrednio do poczty głosowej i regulowania głośności rozmowy – a to wszystko z poziomu nadgarstka. Korzystaj z Fitbit Pay, aby dokonywać szybkich i bezpiecznych płatności zbliżeniowych, uzyskaj dostęp do mnóstwa aplikacji i dostosuj wygląd tarczy swojego zegarka. Nowe, wyselekcjonowane playlisty od naszych partnerów – Deezer, Pandora i Spotify, ułatwiają Ci wybór odpowiedniej muzyki, dostosowanej do intensywności twojego treningu. Odświeżony design i interfejs, jeszcze lepszy komfort użytkowania nawiązują do smartwatcha Fitbit Sense. Wszystkie funkcje Fitbit Versa 3 są również dostępne w Fitbit Sense. 

Po raz pierwszy zarówno Fitbit Versa 3 i Fitbit Sense mogą korzystać z tej samej indukcyjnej ładowarki. Żywotność baterii w obu urządzeniach wynosi ponad 6 dni – jeśli zauważysz, że bateria w Twoim smartwatchu wkrótce się wyczerpie, szybkie 12-minutowe ładowanie sprawi, że będziesz mógł korzystać z niego jeszcze przez cały kolejny dzień. 

Żyj na pełnych obrotach z Fitbit Inspire 2

Bazując na flagowych urządzeniach Fitbit jakimi są inteligentne, a jednocześnie niedrogie trackery Fitbit Inspire i Fitbit Inspire HR, do swojego nowego urządzenia Inspire 2 firma dodała zaawansowaną funkcję, taką jak Aktywne Minuty, elegancki, bardziej stylowy design oraz jaśniejszy ekran o najdłuższym jak do tej pory czasie pracy baterii spośród wszystkich urządzeń Fitbit wynoszącym nawet 10 dni. Łatwy w użyciu tracker, motywuje do regularnej aktywności i budowaniu zdrowych nawyków, pozwalając wybierać z ponad 20 trybów ćwiczeń zorientowanych na celu. Posiada zaawansowane narzędzia monitorujące sen, tętno, cykl miesiączkowy, spożyte kalorie, nawodnienie organizmu, a także rejestruje twoją wagę. Możliwość skorzystania z rocznej, bezpłatnej wersji próbnej Fitbit Premium jeszcze bardziej podnosi wartość opaski Fitbit Inspire 2, zapewniając dodatkowe wskazówki zdrowotne i motywację do osiągania celów. 

Fitbit Premium – korzystaj ze swojego urządzenia na 100%

Aplikacja Fitbit Premium zwiększa komfort użytkowania wszystkich urządzeń Fitbit – wystarczy połączyć aplikację z Twoim smartwatchem lub opaską. Dzięki temu otrzymasz lepszą, spersonalizowaną analizę swoich danych dotyczących zdrowia i będziesz miał pełny dostęp do informacji o twojej aktywności, jakości snu i wynikach pomiaru tętna. 

Fitbit Sense

Fitbit Premium nadal rozwija swoją ofertę i poszerza zasięg. Od czasu wprowadzenia aplikacji i uzyskania ponad 500 000 aktywnych użytkowników w ciągu pierwszego roku, Premium otwiera się na rynek holenderski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, hiszpański i szwedzki jeszcze w 2020 r. Umożliwi to korzystanie z aplikacji coraz to większej liczbie osób na całym świecie. 

Cena i dostępność

Fitbit Sense, Fitbit Versa 3 i Fitbit Inspire 2 są już dostępne w przedsprzedaży na stronie Fitbit.com, a ich oficjalna sprzedaż rozpocznie się pod koniec września br. 

Fitbit Sense jest dostępny w cenie 1 569,00 zł w kolorze Carbon/Graphite ze stali nierdzewnej i Lunar White/Soft Gold ze stali nierdzewnej. Fitbit Versa 3 jest dostępny w cenie 1 069,00 zł w kolorze Black/Black Aluminum, Pink Clay/Soft Gold Aluminum i Midnight/Soft Gold Aluminum. 

Fitbit Inspire 2 jest dostępny w cenie 469,00 zł w kolorze Black, Lunar White oraz Desert Rose. Sprzedawane oddzielnie akcesoria obejmują również wysokiej jakości dodatki ze skóry marki Horween w kolorze midnight blue lub czarnym. Ponadto opaski typu Mesh ze stali nierdzewnej w kolorze Silver i Rose Gold, klasyczne silikonowe opaski w kolorze Black, Lunar White i Desert Rose oraz nowe opaski typu clip, których ceny zaczynają się od 89,00 zł.  

źródło: Fitbit Polska