„Nawiedzony dwór w Bly” już jesienią na Netflix

Serial na podstawie prozy Henry’ego Jamesa i waszych koszmarów – „Nawiedzony dwór w Bly” tej jesieni w serwisie Netflix.

Nawiedzony dwór w Bly (tyt. oryg. The Haunting of Bly Manor)

Serwis Netflix opublikował pierwszy plakat do serialu Nawiedzony dwór w Bly (tyt. oryg. The Haunting of Bly Manor), czyli sequela serialu Nawiedzony dom na wzgórzu (tyt. oryg. The Haunting of Hill House). W ciągu ostatnich kilku miesięcy było cicho o Nawiedzonym dworze w Bly, ​​ale teraz jest jasne, że pandemia koronawirusa nie wpłynęła na harmonogram nowych odcinków. Choć na plakacie nie ma na nim konkretnej daty premiery, pewne jest, że ten gotycki, romantyczny serial grozy o duchach zobaczymy jesienią 2020 roku.

Pierwszy sezon, który był emitowany pod nazwą Nawiedzony dom na wzgórzu, miał swoją premierę 12 października 2018 roku – istnieje zatem duże prawdopodobieństwo, że serwis streamingowy rozważa start kolejnego sezonu też na październik.

Nawiedzony dwór w Bly jest często określany jako drugi sezon Nawiedzonego domu na wzgórzu, ale nie jest jego kontynuacją. Nowy serial obraca się wokół zupełnie nowego horroru i nowych postaci. Nie będzie ponownego spotkania z rodziną Crane’ów z pierwszego sezonu, ale za to zobaczymy niektórych odtwórców głównych bohaterów z pierwszej części. Gwiazdy takie jak Victoria Pedretti, Oliver Jackson-Cohen, Kate Siegel i Henry Thomas ponownie zagrali główne role.

Victoria Pedretti zagra młodą guwernantkę o imieniu Dani, ​​która trafia do dworu w Bly (Bly Manor), gdzie ma opiekować się dwójką bardzo niezwykłych dzieci. Brytyjski aktor Oliver Jackson-Cohen gra Petera, którego poznamy jako „czarującego młodzieńca”. Ale pozory są zwodnicze: Peter również mieszka w Bly, ale utrudni życie wszystkim innym mieszkańcom. W jaki sposób? Dowiemy się dopiero, gdy serial pojawi się na platformie.

Serial jest luźno oparty na prozie Henry’ego Jamesa opublikowanej w 1898 roku pod tytułem The Secret of Bly. Nowela opowiada o młodej guwernantce, która zostaje wysłana do zacisznej wiejskiej posiadłości Bly w celu wykonania pewnego zadania. Ma zaopiekować się dwoma sierotami Milesem i Florą. To, co początkowo brzmi jak normalna praca, szybko okazuje się prawdziwym koszmarem, ponieważ wydaje się, że nad dworem w wisi klątwa. Duchy krążą po korytarzach domu i wydają się mieć również wpływ na dzieci.

Serial będzie dostępny pod tym linkiem:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix | SerienFuchs