Dinozaur z Chrome’a w ulepszonej wersji „Dino Swords”

Przeglądarkowa gra Google’a z dinozaurem otrzymała modyfikację, w której dinozaur otrzymuje dodatkowe bronie – po co przeskakiwać kaktusy, skoro można je ściąć?

Dino Swords - gra przeglądarkowa

Pewnie wielu z Was kojarzy ukrytą grę Google’a w przeglądarce Chrome z dinozaurem w roli głównej, która pojawia się gdy nie ma internetu. Dotychczasowa wersja wymagała aktualizacji, którą stworzył we współpracy kolektyw internetowy MSCHF z 100 Thieves. W zmodyfikowanej wersji gry o nazwie Dino Swords, uroczemu pikselowy T-Rexowi otrzymuje dodatkowy asortyment broni do użycia. Broń jest przypisana do różnych klawiszy klawiatury, z których mogą korzystać gracze, ale jest pewien haczyk. Niektóre bronie spowodują obrażenia zadawane przez siebie (przekonałem się podczas rozgrywki w tej wersji).

„Gra Dino to ostatnia pozostałość po złotym wieku gier typu Addicting Games i Miniclip”, powiedział Daniel Greenberg, szef strategii MSCHF dla The Verge, dodając, że modyfikowanie gry to „po prostu poprawianie jej kształtu”.

To wydaje się prawdą. Dzięki zmodyfikowanej aktualizacji gra Dino przypomina klasyczną grę przeglądarkową z wcześniejszej ery, kiedy minigry Flash zdominowały czas spędzony w laboratorium komputerowym ze znajomymi.

Dino Swords to nasze podejście do klasycznej gry z dinozaurami w przeglądarce Chrome, która jest ekstrawagancka dzięki 26 broniom, które pomogą Ci biegać – powiedział Matthew „Nadeshot” Haag, właściciel i dyrektor generalny 100 Thieves. Wielu z nich oddaje hołd klasycznej broni z gier wideo, niektóre z nich są całkowicie nowe, a niektóre są całkowicie bezużyteczne. Jest nawet kilka easter eggów, które są dość trudne do odblokowania.

Broń w grze Dino Swords - klawiatura
Broń w grze Dino Swords – klawiatura

Przeczytaj także:

Arsenał wprowadzony do gry jest dość śmieszny, ale zespół 100 Thieves ma nadzieję, że ludzie, którzy grają w tę grę, wykorzystają tę modyfikację. Są też przewidziane „niesamowite nagrody dla ludzi, którzy są w stanie pokazać, że są najlepszymi graczami Dino Swords na świecie”, powiedział Nadeshot w swoim oświadczeniu, chociaż nie jest jasne, jakie to nagrody.

Przykładowe bronie w grze Dino Swords

Gra Dino Swords dostępna jest pod adresem: dinoswords.gg.

źródło: The Verge