W pierwszym zwiastunie „The Batman” Robert Pattison zmienia się w Mrocznego Rycerza

Obejrzyj pierwszy zwiastun nowego Batmana, w którym Mroczny Rycerz (w roli Pattinsona) tym razem wygląda zupełnie inaczej!

Batman (film, 2020) - logo

Nadchodzący film Batman (tyt. oryg. The Batman) z Robertem Pattinsonem w roli głównej, jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów DC. Dzisiaj po raz pierwszy możemy zobaczyć Pattinsona jako Mrocznego Rycerze (Dark Knight). Produkcja filmu została przerwana przez pandemię, ale materiał filmowy, który reżyser Matt Reeves przyniósł na wirtualny konwent DC FanDome, to całkiem niezłe spojrzenie na to, czego powinni oczekiwać fani serii.

Jak zawsze w Gotham City przestępczość szaleje, a jakaś nikczemna siła próbuje pokonać Batmana. Akcja rozgrywa się około dwa lata po rozpoczęciu kariery Bruce’a Wayne’a jako Batmana, w okresie, gdy wciąż jest on tylko zamaskowanym strażnikiem miasta.

Zwiastun wprowadza także kilka kluczowych postaci, w tym Jeffreya Wrighta jako Jamesa Gordona i Zoe Kravitz w roli Catwoman. Reeves podkreślił, że wiele z tych postaci wciąż jest przed przeobrażeniem. Na przykład Selina Kyle nie jest jeszcze Catwoman, a Riddler, jak i Pingwin również są na początku swojej kariery kryminalnej.

Prawdopodobnie najbardziej szokującą częścią zwiastuna nie jest podejście Pattinsona i Reevesa do Batmana, ale do Bruce’a Wayne’a, który nie wygląda na dobrze utrzymaną, złożoną wersję playboya Bruce’a Wayne’a, której mogą oczekiwać fani Christiana Bale’a, Michaela Keatona, a nawet Bena Afflecka. Bruce Wayne w roli Pattinsona jest trochę bardziej zaniedbany, trochę bardziej gotycki, bardziej intrygujący.

Reeves podzielił się kilkoma szczegółami z ostatnich kilku miesięcy, w tym nowy wygląd kostiumu Batmana i zdjęciami nowego Batmobilu. Film pierwotnie miał zostać wydany 21 czerwca 2021 roku, ale z powodu pandemii wpływającej na produkcję i inne premiery filmu w tym roku, Batman został przesunięty na 1 października 2021 roku.

źródło: The Verge