Klasyczny Facebook od września nie będzie dostępny!

Mam nadzieję, że podoba Ci się nowy wygląd Facebooka, ponieważ od przyszłego miesiąca „klasyczny” Facebook przestanie być dostępny jako opcja.

Nowy wygląd Facebooka jako jedyna opcja od września 2020 r.

Minął ponad rok, odkąd Mark Zuckerberg po raz pierwszy zaprezentował nowy wygląd serwisu Facebook.com, ale wkrótce będzie to jedyna wersja tej witryny dla użytkowników komputerów stacjonarnych. Od marca udostępniono nowy wygląd serwisu większości użytkownikom, a od maja jest dostępny jako domyślny, ale użytkownicy mogą z niego zrezygnować i ustawić jeszcze przez jakiś czas „klasyczny” wygląd. Powiadomienie informowało użytkowników, jak się przełączyć na klasyczny wygląd Facebooka, który ostatecznie przestanie być dostępny we wrześniu 2020 roku.

Przeprojektowana wersja porzuca stary, niebieski layout, po tym jak przebudowano aplikacje mobilne Facebooka. Teraz wersja przeglądarkowa pozwala na promowanie takich elementów, jak sekcje oglądania wideo i gier, a także grupy.

Aktualności są obszerniejsze i atrakcyjniejsze, dzięki czemu możesz być na bieżąco i bez opóźnień. Dodatkowo nowa wersja znacznie szybciej się ładuje a tryb ciemny pozwala odpocząć naszym oczom.

Jeszcze przez jakiś czas można zmienić wygląd na klasyczny w Ustawieniach, wybierając opcję Przełącz na klasyczną wersję Facebooka.

Ustawienie trybu ciemnego i przełączanie na wersją klasyczną w Ustawieniach Facebooka

Zanim klasyczna wersja Facebooka zostanie wycofana we wrześniu, projektanci chcą dowiedzieć się od użytkowników, jak mogą jeszcze bardziej ulepszyć Facebooka.

Nowy, domyślny wygląd Facebooka od września 2020 roku będzie jedyną opcją:

Zrzut ekranu z profilu serwisu mobiRANK.pl na Facebooku (21.08.2020)

źródło: Facebook