Aplikacja „Appartme” do sterowania mieszkaniem z dowolnego miejsca

Polska spółka S-Labs – twórca systemu automatyki mieszkaniowej wydała aplikację mobilną „Appartme” na urządzenia z systemami iOS oraz Android.

Zrzuty ekranu z aplikacji Appartme – Steruj swoim mieszkaniem (S-Labs)

Dzięki aplikacji Appartme użytkownicy lokali wyposażonych w odpowiedni system mogą zdalnie sterować urządzeniami domowymi – od zarządzania ogrzewaniem, przez podłączone do gniazdek urządzenia elektroniczne, po oświetlenie i zawory wodne. Co więcej rozwiązanie S-Labs może być rozwinięte o np. system ostrzegania przed zalaniem czy włamaniem, czyniąc mieszkanie prawdziwie smart.

Rozwiązanie S-Labs jest oferowane w nowych lokalach między innymi przez Murapol oraz Skanska. System stanowi integralną część mieszkania – pozwala sterować gniazdami elektrycznymi, oświetleniem, zaworami wody czy ogrzewaniem. Jego sercem jest właśnie aplikacja mobilna, która łączy się z poszczególnymi urządzeniami zdalnie. Dzięki temu system Appartme daje nam na dostęp do tych urządzeń z dowolnego miejsca na ziemi. Jeżeli będziemy chcieli w trakcie urlopu dowiedzieć się, czy nic złego w domu się nie dzieje lub symulować naszą obecność, aplikacja Appartme nam to umożliwi.

Aplikacja umożliwia również użytkownikom dostęp do danych o bieżącym zużyciu energii elektrycznej w mieszkaniu. Dzięki temu widać, które urządzenia zużywają jej najwięcej, co z kolei umożliwia optymalizację kosztów i wybór dopasowanej do naszych potrzeb taryfy u operatora. To z kolei ma nie tylko wymiar ekonomiczny, ale promuje odpowiedzialne zachowania i pozwala zadbać o ekologiczny aspekt naszego życia.

System Appartme to nie tylko narzędzie do zarządzania domem, ale także platformą umożliwiającą użytkownikom poszerzanie obszaru smart o dostępne w sklepie Appartme urządzenia klasy smart home. Co więcej w przyszłości możliwe będzie zamawianie dodatkowych usług, takich jak opieka medyczna czy ochrona mienia.

Wśród dostępnych urządzeń w sklepie Appartme będzie można dokupić także programowalne głowice termostatyczne, zdalnie sterowane zasłony, czujniki monitorujące temperaturę, jakość powietrza czy ostrzegające przed zalaniem lub włamaniem, a nawet zdalnie sterowane zaparzacze do herbaty. 

Systemy automatyki mieszkaniowej przyszłym standardem budownictwa?

Jak pokazują dane portalu Statista.com, w 2020 roku na świecie 5% gospodarstw domowych było wyposażonych w systemy smart home, a do 2024 roku ma je posiadać 20%. Wartość rynku wynosi obecnie ponad 84 miliardów dolarów, ale dzięki przewidywanemu wzrostowi rok do roku na poziomie blisko 17%, do 2024 powinna osiągnąć wartość 157 miliardów dolarów. 

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: S-Labs