TestFlight w wersji 2.7.0 z nową ikoną i poprawkami

Apple zaktualizowało swoją aplikację mobilną TestFlight do wersji 2.7.0 – wprowadzono nową ikonę aplikacji i poprawiono błędy.

Ikona aplikacji TestFight (po lewej stara ikona, po prawej nowa ikona)

Aplikacja TestFlight firmy Apple jest używana przede wszystkim przez programistów do wysyłania wersji beta swoich aplikacji do testerów, mediów i innych. TestFlight został ostatnio zaktualizowany 11 grudnia 2019 do wersji 2.6.0. Ta wersja przyniosła ze sobą ulepszenia stabilności i poprawki błędów. Dzisiaj firma Apple zaktualizowała aplikację TestFlight do wersji 2.7.0.

Podobnie jak ostatnia aktualizacja, wersja 2.7.0 aplikacji TestFlight zapewnia ulepszenia stabilności i poprawki błędów. Tak przynajmniej czytamy w oficjalnym dzienniku zmian. Musimy poczekać na raporty od programistów, aby sprawdzić, czy nowa aplikacja zawiera inne aktualizacje oprócz tego, co ujawnia opis.

A skoro o tym mowa, jednym z aspektów aktualizacji, o których nie wspomina dziennik zmian aplikacji TestFlight 2.7.0 jest to, że ta nowa wersja ma zupełnie nową ikonę. Spójrz na ilustrację powyżej, aby porównać starą i nową ikonę (po lewej stronie jest stara ikona, a po prawej nowa ikona).

Ostatnia duża aktualizacja, którą otrzymała aplikacja, pojawiła się 23 września 2019 roku. W wersji 2.5.0. dodano tryb ciemny, który jest dobrodziejstwem w słabym oświetleniu, ponieważ nie obciąża tak bardzo oczu. Dla tych, którzy nie wiedzą, aplikacja TestFlight jest dostępna na iPhone’a, iPada i Apple TV.

Zrzuty ekranu z aplikacji TestFlight (Apple)

Zwykle firmy technologiczne nie przywiązują dużej wagi do aplikacji takich jak TestFlight, z których korzystają zwykle programiści, głównie dlatego, że tego typu aplikacje nie mają wpływu na użytkowników końcowych. Jednak Apple, jako marka, która koncentruje się nie tylko na doświadczeniach użytkowników końcowych, ale także na doświadczeniu programistów, oferuje również aktualne aktualizacje aplikacji używanych przez programistów. To powinno być inspiracją dla innych marek.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Apple | iPhonehacks