Przezroczyste toalety publiczne w Tokio!

W Tokio zainstalowało przezroczyste toalety publiczne w parku, aby umożliwić ludziom kontrolę czystości przed ich użyciem, podczas korzystania szkło staje się matowe.

Projekt Tokyo Toilet - przezroczyste toalety

Dwie prześwitujące toalety zostały zainstalowane w parkach publicznych w Tokio w Japonii. Są wykonane z kolorowego „inteligentnego szkła”, dzięki czemu przed skorzystaniem ludzie mogą zobaczyć, czy toalety są czyste w środku. Szkło staje się matowe, gdy toaleta jest zamknięta i używana.
Toalety są częścią projektu polegającego na przeróbce 17 publicznych latryn w mieście. Projektowali je różni projektanci, aby były bardziej dostępne i zachęcały ludzi do korzystania.

Przeczytaj również: Tryb dostępności w Mapach Google – od parkingów po toalety

Głównym celem jest jednak walka z założeniami, że toalety publiczne są „ciemne, brudne, śmierdzące i przerażające”!

Przezroczyste toalety pozwalają użytkownikom sprawdzić z zewnątrz – bez potrzeby wchodzenia do środka – czystość i czy ktoś korzysta z toalety. W nocy obiekt rozświetla park jak piękna latarnia.

Toalety zostały do ​​tej pory zainstalowane w dwóch miejskich parkach w Shibuya w Tokio, we współpracy z władzami miasta: Haru-no-Ogawa Community Park i Yoyogi Fukamachi Mini Park. Instalacje są częścią projektu Tokyo Toilet.

Tokyo Toilet - otwarte/zamknięte - oznaczenia

Projekt został zainicjowany przez The Nippon Foundation, japońską organizację non-profit, która stwierdziła, że ​​chce „zbudować toalety publiczne, z których będzie mógł korzystać każdy”. Wszystkie projekty są „dostępne dla każdego, bez względu na płeć, wiek czy niepełnosprawność, aby pokazać możliwości społeczeństwa integracyjnego”.

Sprawdź, jak działają japońskie przezroczyste toalety publiczne w Tokio:

​Japonia jest znana jako jeden z najczystszych krajów świata, a jej toalety publiczne są czystsze niż w większości miejsc na świecie. Jednak korzystanie z publicznych toalet w Japonii jest ograniczone z powodu stereotypów o higienie w takich miejscach.

Przezroczyste kibelki, wraz z kilkoma innymi projektami, są dostępne do użytku publicznego od 5 sierpnia 2020 roku. Inne projekty obejmują kamienny budynek, który ma dobrze wyglądać w parkach oraz łazienkę z miejscami dla „mężczyzn, kobiet i wszystkich”.

źródło: Business Insider