Student zbudował dla siebie protezę ramienia z LEGO

Student bioinżynierii David Aguilar AKA Mr. Hand Solo zbudował działającą protezę ramienia wykonaną w całości z klocków LEGO.

Mr. Hand Solo (film dokumentalny, 2020)

Genialny student bioinżynierii na uniwersytecie w Hiszpanii pokazuje swoje niesamowite protezy ramienia zbudowane z klocków LEGO. David Aguilar (20 lat), który urodził się bez prawego przedramienia z powodu rzadkiej choroby genetycznej, zbudował sobie niezwykłe ramię robotyczne z użyciem klocków LEGO. Jego marzeniem jest zaprojektowanie niedrogich protez robotycznych kończyn dla tych, którzy ich potrzebują.

Przeczytaj także: Plakaty pop-art z kolekcji LEGO Art już od sierpnia!

Obecnie używa swojego już kilku modeli protez, a każda nowa wersja ma większe możliwości ruchowe niż poprzednia. Zbudował czerwono-żółte, w pełni funkcjonalne ramię, gdy miał 18 lat i jest w stanie zgiąć je w stawie łokciowym i zgiąć przyczepiony na końcu chwytak.

Budowanie z klocków LEGO, które było jego ulubioną zabawą w dzieciństwie, teraz stało się materiałem do budowy pierwszego sztucznego ramienia Aguilara.

Jako dziecko bardzo się denerwowałem, kiedy bawiłem się z rówieśnikami, ponieważ byłem inny, ale to nie przeszkodziło mi wierzyć w moje marzenia – powiedział Aguilar z Andory. Chciałem … zobaczyć siebie w lustrze, tak jak inni faceci, z dwiema rękami.

Najnowsze modele są oznaczone jako MK, a po nim numer – hołd dla komiksowego superbohatera Iron Mana i jego zbroi MK.

Na film zamieszczonym na jego kanale na YouTubie, który prowadzi pod pseudonimem „Hand Solo”, mówi, że celem Aguilara jest pokazanie ludziom, że nie ma rzeczy niemożliwych, a niepełnosprawność nie może ich powstrzymać.

Zapowiedź filmu dokumentalnego „Mr. hand Solo”:

Po ukończeniu studiów chce tworzyć niedrogie protezy dla osób, które ich potrzebują. Chce spróbować podarować potrzebującym protezę, nawet jeśli byłaby za darmo, żeby poczuli się normalnie.

źródło: Reuters (foto) | LEGO | Hand Solo | EveningStandard.