W apce Cake nauczysz się angielskiego oglądając filmiki!

Jeśli szukasz przyjemnego i łatwego sposobu poprawienia swojej znajomości angielskiego, wypróbuj krótkie, praktyczne filmy z aplikacji Cake – Learn English.

Aplikacja „Cake - Learn English”

Pomysł jest prosty: wykorzystywanie filmików z różnych źródeł — chociażby serwisu YouTube, talk show, wideoblogów czy zwiastunów filmowych — do szybkiego poznawania podstaw języka. Materiały są podzielone na różne obszary nauki. Możesz na przykład poznać różnice między znaczeniami słów „both”, „either” i „neither” czy dowiedzieć się, jak można odpowiadać, kiedy nie jesteśmy czegoś pewni. 

Kluczowe wyrażenia z poszczególnych filmików są powtarzane trzy razy, a każdy klip możesz oglądać wielokrotnie, tak aby nowa wiedza naprawdę zakorzeniła się w pamięci. 

Jeśli tempo odtwarzania jest zbyt szybkie, przez co nie do końca wyłapujesz słowa, zmniejsz je za pomocą funkcji „Playback Speed” („Szybkość odtwarzania”).  Po obejrzeniu materiału czas na praktykę. Przewiń ekran niżej, by móc nagrać własną wersję wyrażenia, a sztuczna inteligencja Cake poinformuje Cię, jak Ci poszło, i pomoże popracować nad trudniejszymi fragmentami. 

Oprócz tego możesz dodawać zakładki do wyrażeń, do których chcesz wrócić później. Zaglądaj też do codziennych lekcji dotyczących aktualnej tematyki rozmów. 

Nauka angielskiego to nie bułka z masłem, ale dzięki sprawiającemu frajdę podejściu, jakie cechuję tę aplikację, już niedługo będziesz korzystać z bogatego zasobu pomocnych na co dzień wyrażeń.

Aplikację Cake – Learn English for Free pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska