Disney i LEGO zrobią nowe „Star Wars Holiday Special”

Spodziewaj się „ujmująco lekkiej” wersji niesławnie kiepskiego oryginalnego „Star Wars Holiday Special” z 1978 roku.

Lego Star Wars Holiday Special  (2020) Disney+

Seria Star Wars Holiday Special z 17 listopada 1978 roku jest niesławnie okropny i „nie okropne w dobry sposób”, powiedziała kiedyś Carrie Fisher z Yahoo. W rzeczywistości był tak tandetny i niezręczny, że George Lucas się go wyparł, rzekomo mówiąc, że zniszczyłby każdą kopię, gdyby mógł. W takim razie możesz być zaskoczony słysząc, że Disney+ przygotowuje nową wersję Star Wars Holiday Special -– ale skoro współpracuje z LEGO, może to być świetna zabawa.

LEGO Star Wars Holiday Special na Disney+ „ponownie połączy Reya, Finna, Poe, Chewie’ego, Rose i wszystkie Twoje ulubione droidy, od R2-D2 do BB-8, podczas radosnej uczty w Dzień Życia, święta po raz pierwszy wprowadzonego w 1978 roku w Star Wars Holiday Special” – napisał Disney w komunikacie prasowym.

Akcja rozgrywa się po Star Wars: The Rise of Skywalker i kontynueje opowieść o Rey, która „wyrusza na nową przygodę z BB-8, aby zdobyć głębszą wiedzę o Mocy”, podczas gdy jej przyjaciele przygotowują się do Dnia Życia. W końcu spotyka Luke’a Skywalkera, Dartha Vadera, Yodę, Obi-Wana Kenobiego i innych, próbując cofnąć się w czasie na ucztę z okazji Dnia Życia. Innymi słowy, jest to po prostu kiczowata fabuła, do specjalnej wersji Star Wars Holiday Special.

Disney współpracował już wcześniej z LEGO przy filmach Disney XD i Disney XD na YouTubie, ale będzie to pierwsza specjalna produkcja LEGO, która pojawi się w Disney+. Serial zostanie wyreżyserowany przez Kena Cunninghama (Lego Marvel Spider-Man: Vexed by Venom), a napisany przez Davida Shayne’a (Lego Star Wars: All-Stars). Zgodnie z zamysłem Lucasa w pierwszej wersji, będzie on również używany do promocji produktów, począwszy od kalendarza adwentowego Lego Star Wars 2020 i książki z naklejkami.

Chociaż obsada i twórcy mogą nie mieć miłych wspomnień z oryginalnego serialu, niektórzy fani Gwiezdnych Wojen wspominają go z łezką w oku. Jon Favreau powiedział dla GQ, że serial miał duży wpływ na The Mandalorian, a nawet wstawił do pilota odniesienie do wakacji Wookie „Life Day”. Favreau mógł również mieć coś do powiedzenia przy podejmowaniu decyzji o stworzeniu nowej wersji.

Star Wars Holiday Special będzie transmitowany w Disney+ od 17 listopada 2020 r.

Logo: Lego Star Wars Holiday Special

źródło: Disney | LEGO | Engadget