Zakupy w serwisach Apple doliczysz do rachunku Orange

Zakupy w serwisach firmy Apple (subskrypcje, gry i aplikacje w sklepie AppStore, itd.) możesz teraz doliczyć do faktury za abonament w sieci Orange.

Zakupy w serwisach Apple doliczysz do abonamentu w Orange

Klienci firmy Orange, którzy korzystają z iPhone’a lub iPada z abonamentem mogą opłaty za aplikacje i gry w sklepie App Store, filmy w Apple TV+, muzyke i książki w iTunes doliczyć do rachunku telefonicznego Orange. Jest to pilotaż dla wszystkich planów abonamentowych, także Orange Love oraz planów firmowych. W ten sposób  można realizować opłaty jednorazowe jak i cykliczne. Skorzystanie z tej metody płatności nie wiążę się z dodatkowymi opłatami i jest alternatywą dla płatności kartą kredytową.

Bezpieczne zakupy przez telefon

Aby zapłacić za zakupy, nie trzeba podawać swoich danych, numeru konta bankowego lub karty płatniczej ani dodatkowo logowac się do innych serwisów.. Należy jedynie na swoim urządzeniu Apple ustawić Operatora Orange, jako domyślną metodę płatności. Należy wejść w Informacje o płatnościTelefon komórkowyGotowe.

Po kliku sekundach ustawienia zostaną zapisane.  Dodatkowo w opcji dodania płatności do rachunku obowiązują miesięczne limity płatności, które możesz kontrolować.

Jak płacić w App Storze?

Jeśli ustawiłeś metodę płatności jako Telefon komórkowy, to opłaty za aplikację lub usługę zostaną doliczane do faktury za abonament w Orange. W przypadku doliczenia opłaty do faktury Orange wystarczy kilka kliknięć, a odpowiednia kwota zostanie uwzględniona w najbliższej miesięcznej fakturze za abonament.

Jak ustawić płatność numerem telefonu w App Storze?

Zanim zaczniesz korzystać z metody płatności Orange w sklepie z aplikacjami dla urządzeń Apple, konieczne jest wprowadzenie odpowiednich ustawień. Włączenie płatności przez operatora zajmuje dosłownie chwilę i jest bardzo proste. Wystarczy zrobić to tylko raz.

 • W menu Ustawień urządzenia wybierz iTunes Store i App Store.
 • Następniewybierz pole z Twoim adresem e-mailowym przypisanym do Apple ID.
 • W okienku, które się pojawi, wybierz Pokaż Apple ID.
 • W ustawieniach konta Apple ID wybierz Zarządzaj płatnościami.
Jak ustawić płatność numerem telefonu w App Storze?
 • Kolejnym krokiem jest dodanie metody płatności.
 • Pozostało już tylko wpisanie numeru telefonu i zweryfikowanie go za pomocą kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS na wskazany numer telefonu.
Jak ustawić płatność numerem telefonu w App Storze?

Po pozytywnym zweryfikowaniu numeru telefonu możesz korzystać z płatności doliczenia do rachunku Orange w App Store.

Zalety płatności przez operatora w App Store

 • Gdy wymieniasz telefon na nowy z systemem operacyjnym iOS, wszystkie kupione produkty możesz pobrać na nowe urządzenie bez dodatkowych opłat.
 • Bezpieczna forma płatności – nie musisz podawać żadnych swoich danych przy kolejnych zakupach w App Store.
 • Nie musisz martwić się wysokimi rachunkami za zakupy w App Store – Twój limit miesięczny dla serwisów Apple wynosi 300 zł.
 • Twoja płatność jest odroczona. Zakupioną aplikację opłacisz dopiero wraz z miesięcznym rachunkiem za usługi Orange.
 • Możesz z łatwością kontrolować wydatki na zakupy w App Store – wszystkie kwoty znajdziesz na miesięcznej fakturze za usługi elektroniczne.

źródło: Orange Polska