„Quake II” za darmo od Bethesdy, „Quake III” w przyszłym tygodniu

Kultowa gra FPS „Quake II” jest teraz dostępna do pobrania bezpłatnie, a od 17 sierpnia pobierzemy także „Quake III” – wystarczy zainstalować Bethesda Launcher.

Postaci z gry Quake (od Bathesda)

W zeszły weekend, podczas internetowego wydarzenia QuakeCon, Bethesda udostępniła oryginalną grę za darmo za pośrednictwem programu uruchamiającego na komputery PC. Promocja zachęciła do darowizn na rzecz organizacji charytatywnych, takich jak fundusz ochrony prawnej NAACP i Trevor Project, i oczywiście dała graczom PC powód do zaoszczędzenia kilku dolarów, którzy mogą zainstalować i aktywować grę w programie uruchamiającym firmy.

Darowizny na rzecz kwalifikujących się organizacji charytatywnych podczas wydarzenia przekroczyły 30 000 USD, więc teraz firma udostępnia Quake II za darmo przez 72 godziny. Okno otwarte rozpoczęło się od środy 12 sierpnia 2020 roku od godz. 18.00 czasu polskiego.

Aby otrzymać grę za darmo, wystarczy zalogować się do oprogramowania w okresie kwalifikowalności – według tej instrukcji.

Natomiast w przyszłym tygodniu, 17 sierpnia 2020 roku, Quake III Arena będzie dostępna za darmo na tych samych zasadach, pozwalając oszczędzić ok. 3 USD. Kto ma ochotę przeżyć niezapomniane chwile z kultowym FPS-em jak za dawnych lat?

Gameplay z Quake II:

Gameplay z Quake III Arena:

Ależ to były piękne czasy!

źródło: Bathesda | Engadget