„Apple One” może pojawić się w październiku!

Nowy pakiet usług łączonych o nazwie „Apple One”, zawierający Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade i Apple News+, może wystartować już w październiku wraz z iPhone’em 12!

Apple One – pakiet subskrypcji usług Apple

Już od jakiegoś czasu mówi się, że Apple przygotowuje serię pakietów, które zawierałyby różne usługi firmy w niższej cenie niż gdybyśmy chcieli je subskrybować oddzielnie. Teraz Bloomberg twierdzi, że pakiet może nazywać się Apple One i może wystartować już w październiku podczas wydarzenia związanego z prezentacją tegorocznych iPhone’ów 12.

Od dawna użytkownicy usług firmy Apple domagają się łączonego pakietu, który byłby tańszy i zawierał w sobie więcej usług – coś na wzór Amazon Prime. Analitycy Goldman Sachs już w 2018 roku zauważyli, że Apple powinno wprowadzić pakiet subskrypcji, aby wzmocnić lojalność użytkowników iPhone’a oferując atrakcyjne treści w lepszej cenie.

Odniesienia w kodzie beta systemu iOS 13.5.5 wspominają o „ofercie pakietowej” i „subskrypcji pakietowej”, które wskazują na pakiet usług. Może to potencjalnie obejmować Apple Arcade, Apple TV+, Apple Music, Apple News+ i potencjalnie wszelkie inne usługi, które Apple zdecyduje się dodać.

Co może zawierać pakiet Apple One?

Ciekawe, czy Apple Music znajdzie się w jakimkolwiek pakiecie uruchamianym przez Apple’a. Serwis muzyczny firmy jest bez wątpienia najbardziej udaną usługą subskrypcyjną Apple’a spoza iCloud. Dlatego sensowne byłoby użycie go jako podstawy każdej oferty pakietu Apple One.

Jednak w jednym z artykułów Financial Times sugerowano, że Apple podpisało wieloletnie umowy licencyjne z Universal Music, Sony Music i Warner Music dla usługi Apple Music. Wydawcy podobno nie są zadowoleni z ewentualnej oferty pakietowej. Dzieje się tak, ponieważ może to zmniejszyć kwotę pieniędzy wypłacanych twórcom muzyki.

Apple jeszcze nie wskazało, jak radzą sobie jego poszczególne usługi. Niedawny raport sugerował, że nie generują znaczących przychodów dla Apple’a. Najmniejszym powodzeniem cieszy się Apple News+, który dostarcza czasopisma i dostęp do serwisy informacyjne za miesięczną opłatę abonamentową.

Ile bylibyście skłonni zapłacić za pakiet usług Apple One i co powinien zawierać? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

źródło: Bloomberg | Financial Times | Cult of Mac