Nowa wersja przeglądarki Vivaldi 3.2 na Androida

W najnowszej aktualizacji Vivaldi na Androida udoskonalono zintegrowany bloker trackerów i reklam, przeniesiono też więcej funkcji na sam dół, aby ułatwić dostęp jedną ręką.

Vivaldi Browser 3.2 na Androida

Zarządzanie niestandardowymi listami filtrów w zintegrowanym blokerze trackerów i reklam, wyświetlanie przycisków i przełączanie między kartami na dole – to najważniejsze zmiany w nowej wersji przeglądarki mobilnej Vivaldi 3.2 na Androida. W tej pierwszej mobilnej aktualizacji po letniej przerwie, rozszerzono przede wszystkim funkcjonalność zintegrowanego blokera trackerów i reklam w Vivaldi.

Teraz można włączyć i zarządzać większą liczbą list filtrów w zintegrowanym blokerze trackerów i reklam, a nawet dodać własne listy stron internetowych, które chcesz zablokować lub odblokować podczas przeglądania online.

Przeniesiono również więcej funkcji na dół, aby ułatwić do nich dostęp jedną ręką. Teraz możesz przeglądać i przełączać się między normalnymi, prywatnymi, zsynchronizowanymi i zamkniętymi kartami na dole.
Nowa wersja ma też różne ulepszenia, w tym poprawki stabilności dla urządzeń z systemem Android (5 i nowszej), tabletów i Chromebooków.

Ulepszony bloker trackerów i reklam dla większej kontroli

Kiedy wydano pierwszą betę Vivaldi na Androida, najbardziej pożądaną funkcją był bloker trackerów i reklam. Liczba modułów śledzących (trackerów) w internecie poszybowała w górę. I wciąż rośnie. I właśnie dlatego wielu z Was chce ograniczyć zbędne śledzenie i chce mieć czystszą, szybszą sieć bez trackerów i reklam. Sama skala śledzenia i zbierania danych przez strony internetowe sprawiła, że wydano Vivaldi na Androida z wbudowanym blokowaniem trackerów i niechcianych reklam.

Teraz Vivaldi 3.2 umożliwia włączanie większej liczby list filtrów w Vivaldi, a nawet włączanie własnych list.

Blokery w Vivaldi opierają się na listach blokowania znanych adresów URL trackerów. Przeglądarka zatrzymuje zapytania do tych adresów URL przed ich wysłaniem. Szereg preinstalowanych list/źródeł blokowania w Vivaldi oferuje teraz więcej możliwości wyboru i może być łatwo włączana/wyłączana za pomocą prostego zaznaczenia. Co więcej, można nawet jako źródło wybrać listę dla danego kraju, w zależności od regionu lub preferencji.

Vivaldi Browser 3.2 - bloker trackerów i reklam

Importowanie i dodawanie własnej listy do włączonej funkcji jest proste i bardzo podobne do przeglądarki Vivaldi znanej z komputerów osobistych.

Dzięki szybkiej konfiguracji w Ustawieniach Vivaldi można aktywować/deaktywować lub usunąć już istniejącą listę. Można też użyć niestandardowej listy, wprowadzić wyjątki i zmiany.

Przejdź do sekcji Ustawienia Vivaldi i zarządzaj niestandardowymi listami blokującymi w sekcji PrywatnośćBlokowanie trackerów i reklamZarządzaj źródłami.

Dla niewtajemniczonych zintegrowana blokada trackerów i reklam – jedna z wielu wbudowanych funkcji w Vivaldi – może być łatwo włączana i wyłączana dla stron internetowych poprzez ikonę tarczy po lewej stronie pola adresu lub globalnie w Ustawieniach. Można również włączyć/wyłączyć blokowanie dla konkretnych stron internetowych zgodnie z własnymi preferencjami, a następnie zarządzać poziomami blokowania dla poszczególnych stron z poziomu pola adresu lub ustawień.

Odkryj ulepszoną funkcjonalność kart

W jednym z komentarzy, które otrzymali twórcy przeglądarki, była prośba o dodanie większej funkcjonalności na dole przeglądarki. Dlatego też, w odróżnieniu od poprzedniej wersji Vivaldi, przełączanie pomiędzy funkcjami Paneli, Zakładek, Historii, Notatek i Pobierania zostało przeniesione na dół.

Vivaldi Browser 3.2 - dolna nawigacja

W tej nowej wersji, przyciski funkcjonalności kart również zostały przeniesione na dół. Przyciski te pozwalają na przełączanie pomiędzy otwartymi, prywatnymi, ostatnio zamkniętymi, a nawet zsynchronizowanymi kartami.

To udoskonalenie jest przydatne, ponieważ wielu z Was woli mieć dostęp do głównych funkcji przeglądarki podczas przeglądania na urządzeniach mobilnych przy pomocy jednej dłoni. Wiadomo, że do dolnej części ekranu często łatwiej jest dotrzeć, zwłaszcza w przypadku dużych telefonów. Celem twórców jest umieszczenie wszystkich pasków nawigacyjnych na dole, tak by kluczowe funkcje były dostępne w zasięgu kciuka.

Więcej usprawnień

W Vivaldi każdy znajdzie coś dla siebie, ale godne uwagi są też ulepszenia i poprawki:

  • Kolorystyka: tło dla szybkiego wybierania zmieni się teraz z łatwością w tryb ciemny – trochę radości dla użytkowników na urządzeniach Huawei.
  • Lepszy tryb poziomy: dolny pasek nie pojawi się teraz podczas uruchamiania Vivaldiego w trybie poziomym – co daje więcej miejsca na ekranie.
  • Synchronizacja z obrazem: ustawienia synchronizacji wyświetli teraz obrazprofilu użytkownika po zalogowaniu się, podczas korzystania z Synchronizacji pomiędzy instalacjami Vivaldi i innymi urządzeniami.
  • Notatki i więcej ulepszeń: funkcja Kopiuj do notatki w unikalnej funkcji Notatki Vivaldi jest teraz wolna od usterek, które zgłaszali użytkownicy – to duża stabilizacja.

W Vivaldi chodzi o tworzenie osobistych doświadczeń dzięki wbudowanym funkcjom. A dzięki nowej aktualizacji jest on jeszcze bardziej wydajny i łatwiejszy w obsłudze na urządzeniach z systemem Android.

Oto pełna lista zmian.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Vivaldi