Świętuj 70. urodziny Woza – współzałożyciela Apple

Woz organizuje streaming na żywo oraz zbiórkę pieniędzy na cele charytatywne z okazji swoich 70. urodzin – będzie mnóstwo gości, którzy przyłączają się do akcji w szczytnym celu.

Zaproszenie na 70. urodziny Steve'a "Woza" Wozniaka

Chcesz pójść na przyjęcie z okazji 70. urodzin współzałożyciela Apple’a Steve’a „Woza” Wozniaka? Oczywiście, że tak – i dzięki żonie Woza, Janet Hill, możesz wziąć w nich udział w swoim domu. We wtorek 11 sierpnia 2020 roku, żona Woza – Hill organizuje wielką imprezę urodzinową online, którą można będzie obejrzeć na żywo o godz. 20:00 ET / 17:00 PT (2:00 w nocy 12 sierpnia czasu polskiego) na Wozbday.com i Twitch.tv/inspirehouse. Aha, będzie też typowe wydarzenie w stylu Woza, w którym możesz wziąć udział.

Impreza z okazji 70. urodzin Woza

Transmisja na żywo z urodzin jest organizowana na rzecz piosenkarki Jewel’s Inspiring Children Foundation. Jest to fundacja, którą Woz wymienił jako swoją ulubioną organizację charytatywną. Na swojej stronie internetowej opisuje, jak pomaga młodym ludziom odkryć pewność siebie wynikającą z samowystarczalności i właściwych wyborów poprzez „zdrowie psychiczne, opiekę mentorską, uczenie się oparte na projektach, sport” i nie tylko.

Podczas 70. urodzin Woza wystąpi wielu wirtualnych gości. Należą do nich śpiewak operowy Andrea Boccelli, piosenkarze country Brad Paisley i Emmylou Harris, aktorzy Ashton Kutcher (który kiedyś grał współzałożyciela Apple’a Steve’a Jobsa) William Shatner, komicy Chris Rock, Jay Leno i Drew Carey, magik Penn Jillette, legenda NBA Shaquille O’Neal i gospodarz Jewel.

Woz uwielbia się bawić

To nie pierwszy raz, kiedy Woz promuje niesamowitą, gwiazdorską, muzyczną i rozrywkową ekstrawagancję. W latach 80. Woz zorganizował dwa festiwale w Stanach Zjednoczonych, na których zgromadziły się wielkie muzyczne gwiazdy na wielodniowych uroczystościach.

Jeszcze bardziej zgodne z etosem kochającego zabawę Woza jest polowanie na padlinożerców „11 dni Wozdom”, które w tym roku rozpocznie się dzień po jego urodzinach. Podobno to polowanie będzie wiązało się z „przedstawieniem kreatywnych wyzwań”, aby zdobyć nagrody, w tym przedmioty firmy Apple z autografem Woza.

źródło: USA Today | Cult of Mac