Kupując te e-booki wesprzesz Kampanię Przeciw Homofobii

ArtRage przygotowało specjalne pakiety specjalne pakiety e-booków o tematyce LGBTQ+, z których część dochodu zostanie przeznaczona na Kampanię Przeciw Homofobii.

Pakiet przeciw nienawiści – ArtRage Kampania Przeciw Homofobii

Ruszyła akcja Pakiet przeciw nienawiści, w ramach której można zakupić pakiety-cegiełki w formie 8 wybranych e-booków, które można kupić od 1 zł w serwisie Art Rage. Zgoda na łamanie praw człowieka tylko dlatego, że dany człowiek należy do jakiejś mniejszości (tej czy tamtej – to bez znaczenia) jest prostą drogą do sami wiecie czego. Dlatego inicjatorzy akcji oddają w wasze ręce pakiet e-booków poświęconych zagadnieniom dotyczącym mniejszości seksualnych, bądź z tym tematem związanych.

Pakiet możecie kupić za tyle, ile chcecie, ale im więcej zapłacicie, tym więcej książek otrzymacie. Wasze wpłaty będą podzielone równo – 50/50 – pomiędzy wydawców a Kampanię Przeciw Homofobii. Nie można przekazać całości wpłat na KPH ponieważ wydawcy, którzy zdecydowali się udostępnić książki do tej akcji, mają zobowiązania wynikające z podpisanych umów.

Wsród tytułów-cegiełek znalazły się książki wydane przez Wydawnictwo Karakter, Dowody na Istnienie, Krytyka Polityczna oraz Smak Słowa.

Lista książek (e-booków – epub/mobi) dostępnych w ramach akcji „Pakiet przeciw nienawiści”:

 • Walcz, protestuj, zmieniaj świat (Praca zbiorowa, Smak Słowa)
  W książce Walcz, protestuj, zmieniaj świat zjawisko aktywizmu analizują młodzi polscy naukowcy, którzy temu zagadnieniu poświęcili również część swoich badań. W rezultacie otrzymujemy przystępnie napisany przewodnik poruszający ważne tematy związane z aktywizmem.  Aktywizm społeczny lub polityczny to sposób działania mający na celu doprowadzenie do określonych zmian. Samo słowo „aktywizm” zawiera w sobie działalność lub działanie jako formę wyrażania swojego sprzeciwu. Aktywizm jest zatem podejmowaniem bezpośredniego działania.
 • Tęczowa książeczka. Poradnik dla nastolatków (Juno Dowson, Wydawnictwo Krytyki Politycznej)
  Tęczowa Książeczka jest dla młodych osób LGBTQIA’ podręcznikiem poruszania się po nieopisanym jeszcze kompleksowo w języku polskim tęczowym świecie. James Dawson z humorem, otwartością i szczerością wyjaśnia kwestie związane z biologią, seksualnością, psychologią, polityką i prawem. Sięgając po historie młodych ludzi, opowiada o krzywdzących stereotypach i uczy tego jak być dumnym z tego, kim się jest. Człowiek to skomplikowana istota i nikt z nas nie powinien być szufladkowany, tylko dlatego, że nie pasuje do czyjegoś arbitralnego poczucia normalności. Jeśli nie jesteście osobami LGBTQIA’ ta książka też jest dla Was. Wy też możecie być częścią tęczowej społeczności jako jej sojusznicy. Z tego poradnika dowiecie się, jak wygląda życie osób LGBTQIA’ – może waszych przyjaciół albo rodzeństwa? – i jak możecie je troszkę polepszyć, okazując wsparcie.  Nieważne kim jesteś, lub kim nie jesteś – jesteś ok!
 • Świadek (Robert Rient, Dowody na Istnienie)
  To opowieść non-fiction o ucieczce ze szczególnego więzienia – więzienia dla mózgu. Autor, urodzony w rodzinie Świadków Jehowy, opowiada o podwójnym wykluczeniu: najpierw o społecznym wykluczeniu chłopca z „kociej wiary” w Polsce lat 90. Potem – o wykluczeniu z własnej grupy wyznaniowej i rodziny. Umiłowanie literatury, eksperymenty z ciałem, przyjaźń, seks – sprawiają, że w oczach innych Świadków, a przede wszystkim we własnych, staje się trędowatym. Takiemu nie podaje się ręki. „Świadek” przybliża hermetyczną wspólnotę Świadków Jehowy. Jest jednocześnie przewodnikiem po ich prawdach, które główny bohater Łukasz powoli odrzuca.
 • Homobiografie (Krzysztof Tomasik, Wydawnictwo Krytyki Politycznej)
  Najważniejsze nazwiska polskiej kultury pokazane z nieznanej strony, która ma niewiele wspólnego z opowieścią znaną ze szkoły. Nie na postumencie, ale prywatnie, z uwzględnieniem ludzkich dylematów. Nowe wydanie Homobiografii przynosi uzupełnienie życiorysów, ale także prezentację kolejnych postaci.  Całość to opowieść o środowisku literackim w czasach, gdy homoseksualizm był tabu.
 • Gender. Przewodnik Krytyki Politycznej (Opracowanie zbiorowe, Wydawnictwo Krytyki Politycznej)
  Gender – najpopularniejsze słowo ostatniego sezonu 2013/2014. Dla jednych niewinne pojęcie socjologiczne, dla innych ideologia gorsza od nazizmu i komunizmu. Podobno wysadza dzieci z płci biologicznej, rozbija rodziny, niszczy podstawy cywilizacji. Ale czy rzeczywiście? Uważamy, że nie. Płci biologicznej nie da się zmienić, można ją co najwyżej skorygować. Dzięki prawu osób homoseksualnych do zakładania rodzin będzie ich jeszcze więcej. A podstawą cywilizacji jest zdolność wzajemnego zrozumienia.
 • Foucault w Warszawie (Remigiusz Ryziński, Dowody na Istnienie)
  Warszawa 1958. Szare ulice, na każdym kroku milicja. W mieście pojawia się mężczyzna o niebanalnej urodzie i światowych manierach. Wynajmuje mieszkanie, zaczyna pracę, wieczorami wychodzi albo przyjmuje u siebie. Ilu mężczyzn składało o nim raporty? Na ilu SB zbierała informacje? Czy istnieją różowe teczki? Kogo kochał najbardziej i kto zdradził go najboleśniej? Jak wyglądało jego życie na co dzień i dlaczego naprawdę musiał wrócić do Francji? I wreszcie – kim był jego legendarny kochanek? Nieznana historia Michela Foucault, wielkiego francuskiego filozofa, który przez rok przebywał w Polsce i pozostawił po sobie dopiero dziś odkryte ślady. Teczki SB, które nie miały ujrzeć światła dziennego. Pamięć ludzi, którzy go znali i dla których dużo znaczył. Wspomnienia, fakty, dokumenty.
 • Panna doktór Sadowska (Wojciech Szot, Dowody na Istnienie)
  Opowieść o lekarce, naukowczyni, działaczce społecznej, feministce, patriotce, automobilistce, przedsiębiorczyni, lesbijce – bohaterce jednego z najgłośniejszych skandali obyczajowych międzywojennej Warszawy. „Zarzut uprawiania miłości lesbijskiej nie jest hańbiący” – miała powiedzieć w czasie procesu Zofia Sadowska, bohaterka jednego z najgłośniejszych skandali obyczajowych międzywojennej Warszawy. O „ekscesach” w gabinecie lekarskim na Mazowieckiej 7 powstały setki artykułów, dowcipów, karykatur i piosenek kabaretowych. Brukowce oskarżały Sadowską o organizowanie lesbijskich orgii, uwodzenie pacjentek i przyczynienie się do rozpadu kilku małżeństw, a nawet o doprowadzenie do dwóch zgonów. Czy lesbijka może być lekarką? – to pytanie zadawali sobie sędziowie i członkowie izby lekarskiej.
 • Powrót do Reims (Didier Eribon, Karakter)
  Anatomia społecznego wstydu i wykluczenia. Autor, francuski socjolog i filozof, miał na koncie wiele książek, między innymi biografię Foucaulta, gdy uświadomił sobie, że o ile przez lata zajmował się wykluczeniem i homofobią, o tyle nigdy nie przeanalizował tego, co naznaczyło całe jego życie: podziału klasowego i biedy. Wraca na prowincję, do rodzinnego domu i opisuje wszystko to, czego zawsze tak bardzo się wstydził i przed czym uciekał: poczucie krzywdy, upokorzenia, potrzebę społecznego uznania. Opowiada o swoich rodzicach – matce sprzątaczce i ojcu robotniku – o ich rozpaczliwych staraniach, by przebić szklany sufit, polepszyć byt, dokształcić się; o ich politycznych wyborach, życiowych decyzjach, a wszystko to podbudowuje wnikliwą analizą społeczeństwa kapitalistycznego i francuskiej prowincji. Eribon odpowiada na wiele pytań, które można by odnieść także do polskiego społeczeństwa i sposobów, w jakie ono ewoluuje. Świetnie napisana książka, która pomaga zrozumieć wiele aktualnych zjawisk polityczno-społecznych, w tym protest żółtych kamizelek.

Pakiety książek możesz kupić na stronie: artrage.pl/bookrage.

Statystyki zakupu książek w ramach pakiety przeciw nienawiści (stan na 10.08.2020)

Pieniądze Kampanii Przeciw Homofobii, która ma teraz pełne ręce roboty, na pewno się przydadzą i zostaną dobrze wykorzystane.

źródło: ArtRage (BookRage)