Film Damiena Chazelle’a nakręcony iPhonem 11 Pro „w pionie”

Firma Apple udostępniła krótki film autorstwa Damiena Chazelle’a nakręcony iPhonem 11 Pro w orientacji pionowej.

Shot on iPhone, The Stunt Double, Chazelle  2020 (iPhone 11 Pro)

Apple udostępniło krótki „pionowy” film wyreżyserowany przez Damiena Chazelle’a, który użył do tego celu iPhone’a 11 Pro. Dziewięciominutowy film krótkometrażowy z serii Shot on iPhone i zatytułowany The Stunt Double jest opisywany jako „podróż przez historię kina”. Jak wspomniano, został on nakręcony całkowicie pionowo – lub jak kto woli w „orientacji portretowej” – przez Chazelle’a, zdobywcę Oscara, znanego z takich filmów jak Whiplash i La La Land.

„Zobacz, jak klasyczne gatunki przewracają się na swoją stronę, od filmów akcji do niemych, filmów szpiegowskich po westerny, zmieniając i unowocześniając magię filmową, którą znamy i kochamy” – napisało Apple.

Oprócz filmu krótkometrażowego Apple wydało również film zza kulis, pokazujący, jak Chazelle użył funkcji iPhone’a 11 Pro, takich jak rozszerzony zakres dynamiczny i ultraszerokokątny obiektyw, aby stworzyć kinową atmosferę.

Poza Chazelle’em, w filmie zza kulis, biorą udział także autor zdjęć Linus Sandgren, scenograf Shane Valentino i projektantka kostiumów April Napier.

Chociaż film krótkometrażowy to pierwsza współpraca Apple’a z Chazelle’em, gigant technologiczny z Cupertino podpisał w 2018 roku umowę ze scenarzystą i reżyserem na produkcję treści dla serwisu Apple TV +.

Apple regularnie udostępnia zdjęcia i filmy w ramach kampanii Shot on iPhone, ale wkład Chazelle’a jest pierwszym, który został nakręcony wyłącznie w pionowych proporcjach.

źródło: Apple