W FYSEE-360 obejrzysz wirtualny świat wybranych seriali Netfliksa

Netflix stworzył wirtualne plany filmowe FYSEE-360 ze swoich seriali z okazji Emmy, aby móc obejrzeć z bliska świat nominowanych tytułów.

FYSEE-360 Netflix – Stranger Things 3

To był dziwny rok dla kampanii nagród Emmy ze względu na panującą pandemię COVID-19. Z tego powodu, na drugą fazę głosowania, Netflix uruchomił swoje pierwsze wirtualne doświadczenie, aby zastąpić fizyczną przestrzeń, którą tworzył przez ostatnie kilka lat. FYSEE-360 to wciągające wirtualne doświadczenie, które pozwala głosującym na Emmy zagłębić się w świat seriali takich jak The Crown, Ozark, Dead To Me, Hollywood, Space Force, Big Mouth, Tiger King, The Dark Crystal: Age of Resistance, Queer Eye, BoJack Horseman czy Stranger Things 3. Netflix pobił w tym roku rekord nominacji do tej nagrody – zdobywając ich aż 160!

Gdy głosujący wejdą do wirtualnego świata seriali Netfliksa, który można zwiedzać na smartfonach i komputerach (przeglądarki IE 10 lub nowsze, Safari, Firefox, Chrome), zobaczą drzwi podpisane tytułami seriali. Po wejściu czeka tam sporo Easter Eggów!

W przypadku serialu The Crown, który zdobył aż 13 nominacji, odwiedzający obejrzą Pałac Buckingham i pójdą śladami królowej Elżbiety II podczas jej Srebrnego Jubileuszu. W Stranger Things, które zdobyło osiem nominacji, można spędzić czas ze Scoops Troop w Starcourt Mall. Z kolei w Ozark, które otrzymało 18 nominacji, wejdziemy do kasyna Missouri Belle, w Hollywood, obejrzymy Ace s studiu i na planie podczas The Meg, w Dead To Me, zobaczymy miejsce zbrodni, od którego zaczyna się drugi sezon,

Nie dziwi fakt, że plany seriali w rozszerzonej rzeczywistości (AR) pojawiły się w trudnym czasie, gdy wszystkie hollywoodzkie studia i kina przechodzą na mniej osobistą formę prowadzenia kampanii.

FYSEE-360 Netflix – intro

W ostatnich latach Netflix organizował prezentacje na scenach w Raleigh Studios, goszcząc przedstawicieli branży i gildii, a także obsadę i twórców. Gigant organizował także serię sesji panelowych. W tym roku pozostał nam świat wirtualny.

Zobacz, jak to wygląda na experience.netflixawards.com.

źródło: Netflix | Deadline