Samsung zaprezentował 5 nowych urządzeń Galaxy

Podczas pierwszego wirtualnego wydarzenia Galaxy Unpacked, Samsung zaprezentował pięć nowych urządzeń, które płynnie się integrują, służąc użytkownikom w szybko zmieniającym się świecie.

Samsung Galaxy Ecosystem 2020 (Unpacked - sierpień 2020)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wśród zaprezentowanych urządzeń znalazły się: Galaxy Note20, Galaxy Note 20 5G i Galaxy Note20 Ultra 5G, najpotężniejsze jak dotąd smartfony serii Note, Galaxy Tab S7 i S7+, wszechstronne tablety łączące efektywność z kreatywnością, Galaxy Watch3, smartwatch klasy premium o zaawansowanych funkcjach w zakresie zdrowia, Galaxy Buds Live, stylowe, ergonomiczne słuchawki douszne, gwarantujące wyjątkową jakość dźwięku, oraz Galaxy Z Fold2, udoskonalony składany smartfon nowej generacji.

Zobacz również: TOP 5 producentów smartfonów w Polsce i Europie w 2Q 2020 roku

Seria Galaxy Note20

Urządzenia serii Galaxy Note20 – najpotężniejszej jak dotąd serii Note – oferują supermoc. Dzięki niej, użytkownicy mogą pracować na nich jak na komputerze i grać jak profesjonalni gamerzy. Galaxy Note20 Ultra 5G zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających i lojalnych miłośnikach Note, którzy oczekują wyjątkowej mocy i produktywności. Galaxy Note20 z kolei jest przeznaczony dla użytkowników pragnących maksymalnie wykorzystać czas, jaki przeznaczają na pracę i zabawę.

Moc w służbie pracy 

Dziś potrzebujemy urządzeń, które są tak elastyczne, jak my, więc możemy pracować, bawić się i łączyć, jak tylko chcemy. Przenieś swoją produktywność na wyższy poziom dzięki urządzeniom z serii Galaxy Note20. Najnowsza seria urządzeń Samsung Note zmienia sposób pracy – pozwala robić więcej w każdej chwili i z każdego miejsca. Nowe funkcje S Pen i Samsung Notes zapewniają jeszcze większe możliwości. Co więcej, zaimplementowano je również w urządzeniach Galaxy Tab S7 i Tab S7+, zapewniając elastyczność i wygodę. A zacieśniona współpraca z Microsoft, długoletnim partnerem Samsung, zaowocowała płynnym współdziałaniem Galaxy Note20 z komputerami z systemem Windows.

  • Zaawansowany rysik S Pen: teraz rysik S Pen oferuje jeszcze lepsze wrażenia z pisania pozwalając uchwycić pomysły zawsze wtedy, gdy pojawi się inspiracja. jest jeszcze lepszy. Zapewnia on niezrównane wrażenia z pisania oraz jeszcze większą precyzję i responsywność. Nowe funkcje Anywhere Actions upraszczają bezdotykowe operowanie urządzeniem, dzięki czemu powrót do ekranu głównego lub wykonanie z rzutu ekranu są proste jak szybki ruch nadgarstka.
  • Bardziej elastyczna i użyteczna aplikacja Samsung Notes: użytkownicy potrzebują narzędzi, które umożliwiają pracę w dowolnym miejscu i czasie, a także na dowolnym urządzeniu. By pomóc im zapisywać pomysły, edytować je i udostępniać na smartfonie, tablecie czy komputerze z Windows 10, Samsung Notes wzbogacono o funkcje automatycznego zapisu i synchronizacji, dzięki czemu można zapomnieć o utraconych dokumentach i kontynuować pracę od razu po przejściu na kolejne urządzenie. Co więcej, Samsung Notes automatycznie konwertuje ręczne pismo w czytelne zapiski. Dzięki możliwości edytowania plików PDF, nanoszenia na nich adnotacji oraz zaznaczania wybranych fragmentów można z łatwością dostarczać informacje zwrotne i uwagi do dokumentów, gdziekolwiek jesteśmy. Można także skorzystać z nowej opcji, jaką jest nagrywanie audio podczas sporządzania notatek – wystarczy dotknąć wybranego słowa w notatkach, by przejść do tego właśnie miejsca w nagraniu. Wszystko to można perfekcyjnie zorganizować za sprawą nowego, intuicyjnego zarządzania plikami, które ułatwia znalezienie poszukiwanych dokumentów.
  • Inteligentniejsza praca na różnych urządzeniach: za sprawą udoskonalonej funkcji Link to Windows użytkownicy mogą teraz łatwo i płynnie uzyskać dostęp do aplikacji mobilnych bezpośrednio z komputera z systemem Windows 10. W prosty i wygodny sposób z poziomu komputera z Windows 10 można wysyłać wiadomości, zarządzać powiadomieniami, synchronizować zdjęcia oraz wykonywać i odbierać połączenia. Można również tworzyć na komputerze skróty, dzięki czemu nie trzeba już przeglądać telefonu w poszukiwaniu ulubionych aplikacji społecznościowych czy Galerii. Jeszcze w tym roku użytkownicy zyskają też możliwość używania na komputerze z systemem Windows 10 wielu aplikacji jednocześnie. Co więcej, wszystkie rozwiązania zwiększające produktywność współdziałają na różnych urządzeniach Galaxy, ponieważ Samsung Notes synchronizuje się z Microsoft OneNote i Outlook, a Przypomnienia – z Microsoft Outlook, To Do i Teams. Efekt? Wszystko, co potrzebne, użytkownik ma zawsze pod ręką.
Galaxy Tab S7

Moc w służbie zabawy 

Partnerstwo z Microsoft to także nowe możliwości w zakresie rozrywki na Galaxy Note20. Teraz użytkownik może doświadczyć niezrównanych wrażeń z wirtualnych rozgrywek na smartfonie i grać niczym profesjonalista, siedząc na kanapie, wypoczywając w ogródku, czy chodząc po domu. Smartfony z serii Galaxy Note20 zapewniają nowy poziom wydajności i łączności, a także jeden z najdoskonalszych dostępnych wyświetlaczy Samsung. Oferują również profesjonalnej klasy narzędzia pozwalające robić zapierające dech zdjęcia i tworzyć prawdziwie kinowe wideo, a także wspierają zaawansowany multitasking.

  • Ulubione gry na urządzeniach serii Galaxy Note20: Począwszy od 15 września użytkownicy będą mogli grać w ponad 100 gier, włączając w to takie hity jak Minecraft Dungeons i Gears 5, na telefonie lub tablecie, bezpośrednio w chmurze (beta) z Xbox Game Pass Ultimate. Odpowiednie tempo rozgrywki zapewnia wsparcie dla technologii 5G oraz Wi-Fi 6. Duży, wciągający wyświetlacz gwarantujący płynne granie oraz jeden z najszybszych procesorów dostępnych wśród urządzeń Galaxy zmieniają smartfony z serii Galaxy Note20 w mobilne konsole, które z łatwością nosić można w kieszeni.
Galaxy Note20
  • Profesjonalna kamera, która mieści się w dłoni: urządzenia z serii Galaxy Note20 pozwalają nagrywać wideo o ultrawysokiej rozdzielczości i niezrównanej jakości, w tym materiały 8K 24fps, które świetnie prezentują się na kinowym ekranie o proporcjach 21:9. Potężny tryb Pro Video, zapewnia profesjonalną regulację ostrości, audio, ekspozycji, oświetlenia, a także kontrolę zoomu czy nagrywanie 120 fps w FHD. Możliwe jest również sterowanie kierunkiem mikrofonu Galaxy Note20 i dostosowywanie go tak, by wychwytywał dokładnie ten dźwięk, który użytkownik chce uchwycić. W połączeniu z Galaxy Buds Live daje to możliwość nagrania krystalicznie czystego audio niezależnie od hałasu w tle.
  • Mistrzowski multitasking z zaawansowanym Samsung DeX: po raz pierwszy w historii Samsung DeX użytkownicy urządzeń serii Galaxy Note20 zyskują możliwość bezprzewodowego łączenia się z odbiornikiem Smart TV, gdy potrzebują większego ekranu. Możliwe jest ponadto zarządzanie jednocześnie oboma ekranami, by np. czatować z przyjaciółmi podczas oglądania video na Smart TV.

Dziedzictwo Galaxy – moc i wydajność 

Urządzenia Galaxy Note niejednokrotnie potwierdziły swój status smartfonów o niezrównanej mocy. Seria Galaxy Note20 kontynuuje tę tradycję – to najpotężniejsze jak dotąd smartfony Note, które zapewniają użytkownikom wszystko, czego oczekują od Galaxy, i wszystko to, co w Galaxy znają i kochają.

Serię Galaxy Note20 skonstruowano, wykorzystując jeden z najszybszych w urządzeniach z serii Galaxy procesor. Urządzenia te oferują przełomowe technologie i najlepsze w swojej klasie wrażenia mobilne bez uszczerbku dla kultowego, ponadczasowego i wytrzymałego designu. Zarówno Galaxy Note20, jak i Note20 Ultra dostępne są w nowym kolorze miedzianym.

Jako pierwszy w serii Note Galaxy Note20 Ultra wyposażono w wyrazisty i jasny wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X o częstotliwości odświeżania wynoszącej 120 Hz. Prezentuje on idealne obrazy na najlepszym jak dotąd ekranie, który ponadto automatycznie dostosowuje się do oglądanych treści, by oszczędzać energię. Do tego działająca cały dzień inteligentna bateria i możliwość superszybkiego ładowania – doładowanie ponad 50% mocy w zaledwie 30 minut – oznaczają, że użytkownik nie musi się już martwić potencjalnym rozładowaniem smartfonu.

Dzięki nowym smartfonom, Samsung umacnia swoją pozycję lidera rynkowego w zakresie technologii 5G. Urządzenia serii Galaxy Note20 zapewniają także stabilne połączenie z sieciami Wi-Fi 6 o opóźnieniach zoptymalizowanych pod kątem różnorodnych serwisów streamingowych. Użytkownicy mogą też mieć pewność, że zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie Galaxy Note20 jest zabezpieczone przy pomocy kompleksowej platformy Samsung Knox.

Dostępna po raz pierwszy na urządzeniu Galaxy z UWB funkcja Nearby Share gwarantuje niezwykle szybkie i łatwe udostępnianie danych. Wystarczy skierować Note20 Ultra na inne obsługujące UWB urządzenia Galaxy, by Nearby Share automatycznie wyświetliła listę dostępnych użytkowników. W przyszłości funkcjonalność UWB pomoże też łatwiej znajdować poszukiwane rzeczy przy pomocy technologii AR, jak również otwierać dom przy użyciu cyfrowego klucza.

Nowe doświadczenia za sprawą połączonego ekosystemu Galaxy 

Urządzenia i usługi Samsung zaprojektowano, by płynnie ze sobą współpracowały, optymalizując nie tylko pracę i zabawę użytkowników, ale także wszystko, co dla nich ważne. Mogą oni zatem osiągnąć jeszcze więcej z Galaxy Note20, parując go z innymi nowymi produktami z serii Galaxy: Galaxy Tab S7 i Tab S7+, Galaxy Watch3 czy Galaxy Buds Live. Te przełomowe urządzenia współgrają z bogatą ofertą Note sprawiając, że można inteligentniej pracować, dłużej się bawić, zdrowiej żyć i lepiej się komunikować.

Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+

Galaxy Tab S7 i S7+ to dwa wszechstronne urządzenia zapewniające możliwości komputera PC, elastyczność tabletu i łączność smartfonu. Wyposażone w najnowszy procesor i  możliwość łączności 5G w Tab S7+, tablety oferują także duże wyświetlacze o przekątnej odpowiednio 11” i 12,4” oraz wysoką częstotliwości odświeżania wynoszącą do 120 Hz.

Zarówno Galaxy Tab S7, jak i Tab S7+ wyposażono w udoskonalony rysik S Pen i Samsung Notes, by zapewnić użytkownikom jeszcze większą produktywność i wrażenia z pracy niczym na komputerze. Tablety te ułatwiają także, bardziej niż kiedykolwiek, pracę na wielu urządzeniach. Gdy w zasięgu wzroku nie ma sieci Wi-Fi, można użyć funkcji Auto Hotspot, aby automatycznie powiązać inne urządzenia Galaxy z tabletem obsługującym technologię 5G.

Galaxy Watch3

Galaxy Watch3 to urządzenie nowej generacji, pozwalające użytkownikom zarządzać codziennymi aktywnościami, realizować fitnessowe cele i monitorować zdrowie. Najwyższej jakości materiały i ulepszona wersja popularnego obrotowego pierścienia sprawiają, że smartwatch ten elegancją dorównuje luksusowym zegarkom, przy czym jest tak wygodny, że można go nosić przez całą dobę.

To jednak więcej niż tylko piękny przedmiot – Galaxy Watch3 to prawdziwe centrum zarządzania, jeśli chodzi o monitorowanie zdrowia i aktywności użytkownika. Smartwatch został wyposażony w najbogatszy zestaw funkcji i aplikacji ułatwiających monitorowanie ogólnej kondycji oferowany jak dotąd przez firmę Samsung. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie będzie oferować m.in funkcję badania saturacji (SpO2), która pozwoli na pomiar i śledzenie wartości wysycenia krwi tlenem, pozwalając na utrzymanie dobrej kondycji i samopoczucia.

Co więcej, jeśli użytkownik w niebezpieczny sposób przewróci się na dworze lub w domu, funkcja detekcji upadku umożliwi mu przesłanie wiadomości SOS do wybranych osób.  Dla tych, którzy chcą zachować dobrą kondycję podczas pobytu w domu, Samsung Health oferuje ponad 120 różnych domowych programów treningowych, dzięki czemu możesz śledzić swoje postępy w treningu na zegarku.

Galaxy Buds Live

Galaxy Buds Live redefiniują kształt słuchawek dousznych. Dzięki nowemu designowi i wygodnemu dopasowaniu, są przełomowym produktem. Nowe słuchawki Samsung zapewniają głębokie, bogate brzmienie, które udało się osiągnąć dzięki połączeniu eksperckiej wiedzy inżynierów AKG z zastosowaniem większego, 12-milimetrowego głośnika i kanału basowego.

Galaxy Buds Live wyposażono też w trzy mikrofony i Jednostkę odczytu głosu, w efekcie czego podczas rozmowy z bliskimi użytkownik ma wrażenie, że jest z nimi w jednym pomieszczeniu, nawet jeśli w rzeczywistości znajdują się w różnych miejscach.

Słuchawki oferują ponadto funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC) typu otwartego, przez co zapewniają jednocześnie przestrzenną jakość dźwięku i możliwość akustycznego odizolowania się od otaczającego świata. Teraz, np. jadąc metrem, użytkownik może zatopić się w słuchanym audiobooku, słysząc jednocześnie nadawane przez głośniki komunikaty.

Galaxy Buds Spec

Niezwykła zmiana dzięki Galaxy Z Fold2

Samsung – pionier w zakresie opracowywania zupełnie nowej kategorii urządzeń mobilnych – przedstawia nową generację składanych smartfonów: Galaxy Z Fold2. Po wprowadzeniu na rynek dwóch składanych urządzeń i uważnym przestudiowaniu informacji zwrotnych od użytkowników dotyczących najbardziej pożądanych udoskonaleń i nowych funkcji firma stworzyła Galaxy Z Fold2. Najnowsze urządzenie wyposażono w dwa niemal bezramkowe wyświetlacze Infinity-O.

Ekran zewnętrzny mierzy 6,2”, a rozległy ekran główny aż 7,6”, oba przewyższają więc pod względem wielkości te, które oferował Galaxy Fold. Ten smukły, innowacyjny telefon dostępny jest w dwóch równie urzekających kolorach: Mystic Black i Mystic Bronze. Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym użytkownikom Samsung zacieśnił wieloletnie partnerstwa z Google i Microsoft, by zaprojektować składane urządzenia oferujące wrażenia, które nie będą miały sobie równych.

Galaxy Z Fold2 5G (oficjalne)

Jeśli zaś chodzi o użytkowników poszukujących najwyższej klasy designu, firma ponownie połączyła siły z kultowym nowojorskim domem mody Thom Browne, czego efektem jest limitowana edycja Galaxy Z Fold2 Thom Browne Edition. Za sprawą Galaxy Z Fold2, firma Samsung dostarcza inspiracji całej kategorii urządzeń składanych.  

Dostępność

Przedsprzedaż urządzeń Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra 5G, Galaxy Tab S7 i S7+, Galaxy Watch3 i Galaxy Buds Live potrwa od 5 sierpnia, godziny 17:00 do 20 sierpnia, godziny 23:59. Warunki ofert przedsprzedażowych określone są w osobnych regulaminach promocji.

Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup Galaxy Note20 Ultra 5G w przedsprzedaży, będą mogli wybrać jeden z dwóch dodatków: słuchawki Galaxy Buds Live w kolorze miedzianym albo  zestaw gracza, składający się z kontrolera MOGA XP5-X+, 3-miesięcznego kodu dostępu do usługi Xbox Game Pass Ultimate oraz bezprzewodowej ładowarki Samsung EP-N5200. W przypadku zakupu Galaxy Note20 oraz Note20 5G, klienci będą mieli do wyboru słuchawki Galaxy Buds+ w kolorze białym albo  zestaw gracza, składający się z kontrolera MOGA XP5-X+, 3-miesięcznego kodu dostępu do usługi Xbox Game Pass Ultimate oraz bezprzewodowej ładowarki Samsung EP-N5105. Liczba produktów i nagród dostępnych w promocji jest ograniczona. Dokładne informacje, regulamin i lista partnerów dostępne są na stronie: przedsprzedaz.samsung.pl.

Użytkownicy zainteresowani zakupem tabletów Galaxy Tab S7 lub Tab S7+, w ramach oferty przedsprzedażowej będą mogli wybrać jeden z dwóch benefitów: czarne etui Book Cover albo zestaw gracza, składający się z kontrolera MOGA XP5-X+ oraz 3-miesięcznego kodu dostępu do usługi Xbox Gamepass Ultimate. Liczba produktów i nagród dostępnych w promocji jest ograniczona. Szczegółowe warunki i regulamin dostępne są na stronie: przedsprzedaz-tablet.samsung.pl.

Pierwsi klienci, którzy zdecydują się zakupić smartwatch Galaxy Watch3 będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty i otrzymać bezprzewodowy powerbank Samsung EB-U3300. Liczba produktów i nagród dostępnych w promocji jest ograniczona. Szczegółowe informacje i warunki oferty dostępne są na stronie przedsprzedaz-smartwatch.samsung.pl.

Konsumenci zainteresowani Galaxy Buds Live, w ofercie przedsprzedażowej będą mogli otrzymać 4-miesięczny dostęp do usługi TIDAL w wersji HiFi. Liczba nagród jest ograniczona. Szczegóły oferty i warunki promocji dostępne są na stronie: przedsprzedaz-sluchawki.samsung.pl

źródło: Samsung Polska