„Big Bang AR” wypełni Twój dom gwiazdami

Jeśli chcesz zobaczyć Wielki Wybuch (Big Bang) albo supernowe w swoim salonie, to dzięki rozszerzonej rzeczywistości aplikacja Big Bang AR zrobi to w każdej chwili!

Aplikacja mobilna Big Bang AR (CERN)

Przygotuj się na zapierające dech w piersiach widowisko. Dzięki wykorzystaniu rzeczywistości rozszerzonej stworzona we współpracy z naukowcami z CERN oraz Google Arts & Culture, aplikacja Big Bang AR może sprawić, że narodziny wszechświata rozegrają się na Twoich oczach, gdziekolwiek zechcesz – to znaczy tam, gdzie skierujesz kamerę swojego urządzania.

Trzymaj gwiazdy we własnych dłoniach, obserwuj eksplozje supernowych i patrz, jak w Twoim ogrodzie rosną planety.

Brytyjski pisarz Douglas Adams stwierdził kiedyś: Kosmos jest wielki. Naprawdę wielki. Nie uwierzyłbyś, jak wielki, gigantyczny, szalenie olbrzymi jest kosmos. Fakt, że choć malutki jego fragment udało się zmieścić w przenośnym urządzeniu i przedstawić w interaktywnej formie, to niesamowite osiągnięcie, które wcale nie umniejsza jego ogromu i niesamowitości.

Wręcz przeciwnie – obserwacja formujących się gwiazd i planet Układu Słonecznego szybujących po naszym pokoju wprawiła nas w osłupienie.

Niezwykła warstwa wizualna to nie wszystko. Po Big Bang AR prowadzić Cię będzie głos uznanej aktorki Tildy Swinton. Znajdziesz tu również funkcję robienia „gwiezdnych selfie” („star selfie”), które można udostępniać w mediach społecznościowych.

To doprawdy wyjątkowa i inspirująca aplikacja, znakomicie wykorzystująca potencjał rzeczywistości rozszerzonej.

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: CERN | App Store Polska