Netflix ze 160 nominacjami do nagród Emmy

W tym roku Netflix ustanowił rekord wszech czasów w kategorii nominacji do nagród Emmy, wyprzedzając HBO – dotychczasowego lidera!

TOP 9 nominowanych do nagród Emmy Awards 2020 (wg liczby nominacji)

W tegorocznych nominacjach Academy of Television Arts & Sciences do nagród Emmy Netflix prześcignął HBO, otrzymując rekordowe 160 nominacji, a wieloletni lider branży HBO zebrał ich „tylko” 107. To już drugi raz w ciągu trzech lat, kiedy Netflix pokonał HBO w nominacjach do największej nagrody telewizyjnej, po tym, jak płatna telewizja wagi ciężkiej dominowała nad Emmy przez dwie dekady. Kiedy Netflix zdobył swoje pierwsze nominacje do nagrody Emmy w 2013 roku, pojawił się na ceremonii wręczenia nagród jako czarny koń. Fakt, że firma zdobyła wówczas trzy nagrody dla „House of Cards”, był przełomowy, ponieważ był to pierwszy przypadek, kiedy ekskluzywny serwis internetowy zdobył największą nagrodę telewizyjną.

Zobacz także:

Jednak w ciągu ostatnich siedmiu lat Netflix stał się regularnym uczestnikiem prestiżowych nagród Emmy, pokonując wiele tradycyjnych sieci telewizyjnych.

Nominacje dla HBO – giganta w branży – spadły w tym roku do 107 w porównaniu do 137 w 2019 roku – jest to najniższy wynik firmy od pięciu lat. W tym roku wśród nominowanych, po raz pierwszy pojawiły się produkcje nowych serwisów streamingowych Disney+ (19 nominacji) i Apple TV+ (18 nominacji).

? Liczba nominacji do 72. Emmy Awards 2020 dla stacji telewizyjnych i serwisów streamingowych:

  1. Netflix 160
  2. HBO 107
  3. NBC 47
  4. abc 36
  5. FX 33
  6. Amazon prime Video 30
  7. CBS 23
  8. Disney+ 19
  9. Apple TV+ 18

Emmy są przyznawane corocznie przez Academy of Television Arts & Sciences za doskonałość w branży telewizyjnej. To najbardziej prestiżowa nagroda telewizyjna, odpowiednik Oscarów dla przemysłu filmowego.

Liczba nominacji i nagród Emmy dla serwisu Netflix 2013-2020

W ostatnich latach usługi przesyłania strumieniowego zaczęły mocno zaznaczać swoją obecność na Emmy. Netflix zdobył swoje pierwsze nominacje w 2013 roku – od tego czasu gigant strumieniowania zdobywał co roku coraz więcej nominacji wzrastając do 160 w tym roku.

źródło: Statista (1) (2)