„Biohakerzy” już 20 sierpnia w serwisie Netflix

Wciągający thriller naukowy „Biohakerzy” o przyjaźni, miłości i zemście z beztroskim studenckim życiem i rewolucyjnym biohackingiem w tle zadebiutuje 20 sierpnia 2020 roku na Netfliksie.

Serial „Biohakerzy” (Netflix 2020)

Czy to możliwe, że studenci przeprowadzają w tajemnicy eksperymenty z biohackingiem, które mogą zmienić ludzkość? Biohakerzy (tyt. oryg. Biohackers), to wciągająca historia o przyjaźni, miłości i zemście na niemieckiej uczelni, na której cieniem kładzie się rewolucyjna technologia biohackingu i związane z nią etyczne dylematy. Jej osią jest rywalizacja między dwiema kobietami: Mią — w tej roli obiecująca szwajcarska aktorka Luna Wedler (Das schönste Mädchen der Welt, Horyzont uczuć) — studentką pierwszego roku medycyny, która odważnie realizuje tajny plan, a Tanją Lorenz, słynną wykładowczynią i specjalistką nauk przyrodniczych, w którą wcieliła się Jessica Schwarz (Das perfekte Geheimnis, Narziss und Goldmund).

Przeczytaj również: Jak to jest z tymi hakerami w polskich serialach?

Biohakerzy to składający się z sześciu części serial oryginalny Netflix, którego reżyserem i showrunnerem jest Christian Ditter (Jak to robią single, Love, Rosie, Szefowa). Światowa premiera serialu w serwisie Netflix zaplanowana jest na 20 sierpnia. Poza Luną Wedler i Jessicą Schwarz w obsadzie znaleźli się: Caro Cult, Adrian Julius Tillmann, Thomas Prenn, Sebastian Doppelbauer, Jing Xiang i Benno Fürmann. Dzięki innowacyjnemu połączeniu gatunków serial jednocześnie bawi i trzyma w napięciu.

Co się dzieje, gdy zwykli ludzie, tacy jak ty czy ja, muszą zmierzyć się ze sprawami, które ich przerastają? Do czego jesteśmy w stanie się posunąć, by zaspokoić żądzę sławy czy nawet zemsty? Gdzie stawiamy moralne i etyczne granice? Czym właściwie są biologia syntetyczna, biohacking czy bodyhacking? I co wyniknie z konfliktu słynnej profesorki Jessiki Schwarz ze świeżo upieczoną studentką Luną Wedler? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas światowej premiery serialu „Biohakerzy” na Netflix, która nastąpi już 20 sierpnia — powiedział Christian Ditter, reżyser i showrunner serialu.

Początkowo premierę serialu Biohakerzy planowano na kwiecień 2020 r. Mimo że serial nie opowiada o pandemii, Netflix i twórcy wzięli pod uwagę kwestię koronawirusa i postanowili nie emitować serialu w tym terminie. W produkcji już na samym początku pojawia się scena, która w tamtym okresie mogła wydać się widzom niepokojąca.

O czym opowiada serial „Biohakerzy”?

Świeżo upieczona studentka Mia dostaje się na prestiżowy wydział medycyny na Uniwersytecie we Fryburgu. Rewolucyjną technologią biohackingu interesuje się nie tylko naukowo — jej celem jest zdobycie zaufania słynnej wykładowczyni, profesor Tanji Lorenz.

Kobiety łączy pewien mroczny sekret. Aby wyjaśnić sprawę tajemniczej śmierci swojego brata, Mia wkracza do świata nielegalnych eksperymentów genetycznych. Kiedy poznaje przystojnego i genialnego biologa Jaspera oraz jego ponurego współlokatora Niklasa, musi wybrać — zasady czy uczucia, pomszczenie rodziny czy ochrona nowych przyjaciół?

Informacje o serialu:

  • Showrunner: Christian Ditter
  • Reżyseria: Christian Ditter (odcinki 1-3), Tim Trachte (odcinki 4-6)
  • Produkcja wykonawcza: Uli Putz i Jakob Claussen, Christian Ditter, Jens Oberwetter i Jake Coburn
  • Scenariusz: Christian Ditter (odcinki 1-3), Nikolaus Schulz-Dornburg, Tanja Bubbel i Johanna Thalmann (odcinki 4-6)
  • W rolach głównych: Luna Wedler, Jessica Schwarz, Adrian Julius Tillmann, Caro Cult, Thomas Prenn, Sebastian Jakob Doppelbauer, Benno Fürmann, Jing Xiang i inni
  • Zdjęcia: Jakob Wiessner (odcinki 1-3), Fabian Rösler (odcinki 4-6)
  • Produkcja: Claussen+Putz Filmproduktion GmbH, produkcja finansowana jest z dotacji Niemieckiego Funduszu Filmowego oraz FilmFernsehFonds Bayern
Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska