26. Pol’and’Rock Festival – online od 30 lipca

Mastercard już po raz 9. jest partnerem festiwalu organizowanego przez Fundację WOŚP, tym razem w wersji online.

26. Pol'and'Rock Festival 2020 online

Od czwartku 30 lipca do soboty 1 sierpnia 2020 roku odbędzie się Najpiękniejsza Domówka Świata, czyli 26. Pol’and’Rock Festival w wersji online. W tym roku, z powodu sytuacji epidemicznej, uczestnicy festiwalu, zamiast w Kostrzynie nad Odrą, będą mogli bawić się na Domówkach na całym świecie. Mastercard po raz kolejny wspiera rozwiązania technologiczne wydarzenia, tym razem w zmienionej formule.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, którego 26. edycja zostanie przeniesiona wraz z najważniejszymi punktami programu do świata online. Mastercard od dziewięciu lat jest partnerem wydarzenia. W zeszłym roku firma uruchomiła w centralnym punkcie festiwalu 17,5-metrową wieżę, która pełniła funkcję centrum informacji.

W obecnych, zmienionych przez pandemię COVID-19 czasach, w których ważny jest dystans społeczny, jeszcze większe znaczenie niż kiedykolwiek ma rola komunikacji. Dlatego dzięki Mapie Domówek i komunikatorowi Discord wspieranych przez Mastercard, uczestnicy odmienionej formuły wydarzenia będą mogli poczuć, że odległość nie ma znaczenia. W specjalnie zaprojektowanym studio  Jerzy Owsiak przez 3 dni będzie prowadził pierwszą w historii internetową edycję festiwalu.

W studio zostanie odwzorowana Duża Scena z koncertami na żywo, Akademia Sztuk Przepięknych oraz inne elementy nawiązujące do tradycyjnego Pol’and’Rock Festival. Publiczność będzie miała dodatkowo dostęp do nagrań rozmów z zespołami i muzykami, archiwalnych materiałów, wywiadów z gośćmi, czy też materiałów wideo z prywatnych domówek uczestników rozproszonych po całym świecie.

? Harmonogram na czwartek 30 lipca 2020 roku:

 • 15:00-15:20 – start
 • 15:25-15:55 – Majka Jeżowska
 • 16:40-17:10 – Jelonek
 • 18:00-18:30 – Przybył
 • 19:20-19:50 – Pull The Wire
 • 20:10-20:40 – Bokka
 • 21:00-21:30 – Renata Przemyk
 • 21:50-22:20 – Acid Drinkers
 • 23:10-23:40 – Raz Dwa Trzy
 • 00:30-01:00 – Romantycy Lekkich Obyczajów
 • 01:50-02:20 – Enej

Gdzie oglądać transmisję online z 26. Pol’and’Rock Festival 2020 roku?

Gdzie oglądać transmisję online z 26. Pol'and'Rock Festival?

Tegoroczny, 26. Pol’and’Rock Festival będzie transmitowany na żywo w internecie. Streaming będzie dostępny na:

Pobierz oficjalną aplikację mobilną Pol’And’Rock Festival na urządzenie z systemem iOS lub Android, aby oglądać transmisję w aplikacji i mieć dostęp do najnowszych aktualności oraz harmonogramu koncertów:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play
Oficjalna aplikacja mobilna Pol'and'Rock Festival

Mapa Domówek i wirtualne pole na serwerze Discord

Najpiękniejsza Domówka Świata to festiwal, który odbędzie się w dziesiątkach miejsc w tym samym czasie  – domach, ogrodach, na działkach czy polanach – wszędzie tam, gdzie publiczność będzie chciała włączyć transmisję. Od połowy czerwca ruszyła Mapa Domówek, na której oznaczane są lokalizacje, z których festiwal będzie oglądany.

Aby zgłosić swoją domówkę, wystarczy wypełnić formularz – dla najciekawszych pomysłów przewidziane są festiwalowe nagrody. Dzięki Mastercard udostępniony zostanie oficjalny komunikator na serwerze Discord, który sprawi, że uczestnicy będą mogli poczuć prawdziwy klimat tego niezwykłego wydarzenia.

Zainteresowani internauci zyskają możliwość wymiany wrażeń z innymi „festiwalowiczami”, pochwalenia się swoimi aktywnościami, sprawdzenia line-upu, a także rozmowy z botem i moderatorami z Pokojowego Patrolu. Wśród ponad 30 wątków na różne festiwalowe tematy dostępna będzie również Strefa Mastercard, gdzie na uczestników czekają dodatkowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard, zdecydowana większość Polaków (66%) ma swoją ulubioną pasję. Aż 97% ankietowanych przyznało, że wprawia ich ona w dobry nastrój, a 90% twierdzi, że pasja to rozwój, zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności.

Wśród najczęstszych zainteresowań ankietowanych wymieniana jest muzyka (40%), dlatego Mastercard bardzo chętnie angażuje się w festiwalowe inicjatywy, takie jak Pol’and’Rock. Polacy niezwykle aktywnie realizują swoje pasje nie tylko w tradycyjny sposób, ale także w internecie –  w związku z izolacją społeczną, popularność cyfrowych usług i rozrywki online wzrosła o 46%. Wpisując się w ten trend, Najpiękniejsza Domówka Świata umożliwi wspólne spędzanie bezcennych muzycznych chwil w formacie online. 

Sprawdź także inne przydatne informacje związane z tegorocznym festiwalem:

? Zobacz line-up 
? Goście Akademii Sztuk Przepięknych 
? Mapa Domówek 
? Internetowe pole na Discordzie
? Oglądaj transmisję

źródło: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy | Pol’And’Rock Festival | Mastercard Polska