Ultralogiczne łamigłówki w grze Ultra Sharp

Ostry umysł i ostre cięcia – tyle potrzeba, by rozwiązać wszystkie zagadki w niezwykle wciągającej logicznej grze mobilnej „Ultra Sharp”.

Gra logiczna Ultra Sharp

Czas na łamigłówkę. Na suficie tkwi niebieski trójkąt. Pod nim — błękitna gwiazda, którą musisz strącić. Jak? To proste (przynajmniej na początku): odetnij kawałek trójkąta, by spadł i zmiótł po drodze gwiazdkę. Trudność w UltraSharp stale rośnie — pojawiają się nowe przeszkody i bardziej złożona mechanika. Czasem niebieska figura wiruje — trzeba wyczuć odpowiedni moment na cięcie i pamiętać o prawach fizyki, na przykład o bezwładności! Kiedy indziej znowu wykrojony kształt nie spada, ale unosi się i znika.

To dopiero początek zabawy! Twórcy gry przygotowali ponad 200 rund. Na pierwszych 32 poziomach wyświetlają się tylko niebieskie kształty. Później pojawiają się też inne kolory, a zasady gry ulegają lekkiej zmianie: na przykład w rundach z zielonymi figurami musisz zadbać, by wszystkie wypadły poza ekran.

Eksperymentuj do woli, ale pamiętaj, że im mniej cięć, tym lepiej. Kiedy uda Ci się znaleźć optymalne rozwiązanie, w nagrodę za rozpracowanie zagadki otrzymasz koronę!

Gromadzenie koron wciąga — czasami nie chcesz przejść do kolejnej rundy, nim nie znajdziesz optymalnego rozwiązania. Metoda prób i błędów sprawdza się świetnie, jeśli jednak naprawdę utkniesz — po prostu wykonaj swoje zadanie, nie zwracając uwagi na liczbę cięć. Zmierz się z kolejnymi zagadkami, dając sobie czas do namysłu — do sprawiającego problem poziomu możesz zawsze wrócić.

I nie bój się o palce — w tej grze pociąć można tylko figury!

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: App Store Polska