Konto w Alior Banku założysz za pomocą selfie!

Pobierz aplikację Alior Mobile i załóż konto osobiste – Alior Bank wprowadza w pełni cyfrowy proces zakładania konta za pomocą selfie.

Zakładanie konta przez VideoSelfie w Alior Banku

Osoby, które chcą założyć konto w Alior Banku od 23 lipca 2020 r. mogą zrobić to całkowicie zdalnie, korzystając z aplikacji Alior Mobile. VideoSelfie, nowe rozwiązanie banku, zostało wprowadzone we współpracy z Onfido, fintechem, który dostarcza technologię umożliwiającą potwierdzanie tożsamości użytkowników smartfonów. Całkowicie zdalny proces zakładania Konta Jakże Osobistego został wprowadzony w aplikacji Alior Mobile. Oznacza to, że klient może założyć rachunek osobisty z dogodnego miejsca i w dowolnym czasie, pod warunkiem, że posiada smartfon z dostępem do Internetu i pobierze aplikację banku.

Zobacz także: W Alior Banku weźmiesz pożyczkę robiąc sobie selfie

Aby założyć konto wystarczy pobrać aplikację banku i postępować zgodnie ze wskazówkami. Proces składa się z kilku kroków i jest niezwykle prosty. Wystarczy zrobić zdjęcie swojego dokumentu tożsamości i potwierdzić wpisane dane, następnie nagrać siebie czytającego losowo wybrane liczby, na końcu należy podać adres do korespondencji i zaakceptować oświadczenia. Powiadomienie PUSH poinformuje klienta czy wniosek został zaakceptowany.

Wygoda klientów, a także bezpieczeństwo i dostępność nowych rozwiązań to nasze priorytety. To właśnie poprzez cyfryzację codziennych relacji z właścicielami rachunków osobistych w Alior Banku widzimy szansę na dalszy rozwój. Chcemy, aby nasi klienci poprzez swój smartfon i nasze oprogramowanie mieli dostęp do usług, z których korzystają na co dzień. Możliwość założenia konta używając tylko telefonu to pierwszy krok w kierunku budowy wirtualnego ekosystemu produktów z różnych kategorii, nie tylko finansów – mówi Iwona Duda, p.o. prezesa zarządu w Alior Banku.

Dzięki technologii Onfido i wykorzystanej w niej sztucznej inteligencji, oprogramowanie sprawdza autentyczność dokumentu, porównując ją także z twarzą użytkownika. Ostatni krok to podpisanie umowy poprzez wpisanie kodu SMS. 

Sprawdź, jak założyć konto za pomocą VideoSelfie w Alior Banku:

Współcześni użytkownicy doceniają technologie, które w sposób łatwy, przyjazny i całkowicie bezpieczny pozwalają w czasie zdalnego procesu potwierdzić swoją tożsamość – mówi Husayn Kassai, CEO i współzałożyciel Onfido. Wnosimy do cyfrowego świata zaufanie i niezawodność, tym bardziej cieszy nas, że nasza technologia będzie wspierać Alior Bank w procesie digitalizacji. Jesteśmy dumni z zapewniania dostępu do usług online, które zapobiegają oszustwom, i co ważne, także pozwalają na ich wykrycie, jednocześnie umożliwiając firmie skalowanie i spełnianie przepisów.

Tworzenie rozwiązań z myślą o wygodzie klientów jest kluczowym założeniem dalszego rozwoju cyfrowych kanałów banku. Cel ten zostanie zrealizowany poprzez budowę ekosystemu usług pozabankowych, z których klient będzie mógł korzystać. Wkrótce użytkownicy aplikacji Alior Mobile otrzymają dostęp także do funkcjonalności takich jak np. zakup biletów komunikacji miejskiej czy do kina, czy także możliwości załatwiania spraw urzędowych dzięki współpracy z zewnętrznymi partnerami.

Dowiedz się więcej na stronie internetowej banku.

źródło: Alior Bank