Film „Prawdziwa odwaga” o Jessice Watson

Powstanie film biograficzny Netfliksa zatytułowany „Prawdziwa odwaga”, o dokonaniach inspirującej Australijki Jessiki Watson.

„Prawdziwa odwaga” (True Spirit) Netflix - na zdj. Jessika Watson

Adaptacją i reżyserią książki Prawdziwa odwaga (tyt. oryg. True Spirit), opowiadającej o osiągnięciach Jessiki Watson, zajmie się Sarah Spillane. Producentami filmu będą Debra Martin Chase i Sunstar Entertainment. Niesamowita historia życia nagrodzonej Orderem Australii Jessiki Watson wkrótce trafi do serwisu Netflix. Pełnometrażowy film biograficzny powstanie na podstawie jej wspomnień zebranych w bestsellerowej książce „Prawdziwa odwaga”. 

Film na podstawie niesamowitej prawdziwej historii szesnastoletniej Jessiki Watson, która w 2009 r. została najmłodszą osobą, która samodzielnie i bez zawijania do portów odbyła rejs dookoła świata. Jessica osiągnęła to, co wielu wydawałoby się niemożliwe, a podczas 210 dni spędzonych na morzu musiała stawić czoła najbardziej niebezpiecznym morskim odcinkom i aż siedmiu wywrotkom.

Gdy po zakończeniu pełnej trudów i wyzwań podróży po najdalszych zakątkach oceanów Jessica Watson zawinęła do portu w Sydney, stała się najmłodszą osobą, która samodzielnie i bez zawijania do portów opłynęła cały świat. W porcie czekał na nią sam premier Australii, który ogłosił ją bohaterką narodową. W prostej przemowie, którą podbiła serca Australijczyków i reszty świata, Jessica wyraziła swój sprzeciw, mówiąc, że nie uważa się za bohaterkę, lecz za „zwykłą osobę, która miała pewne marzenie, ciężką pracą dążyła do jego realizacji, a na koniec udowodniła, że wszystko jest możliwe”.

Watson, która będzie pełnić rolę konsultantki na planie filmu, jest także autorką własnego dokumentu zatytułowanego „210 Days”, który nagrała podczas swojej morskiej podróży, a którego narratorem jest sir Richard Branson. W 2011 roku zdobyła tytuł Młodej Australijki Roku, a w 2012 r. została nagrodzona Medalem Australii za swoje zasługi dla żeglarstwa oraz postawę stanowiącą inspirację dla młodych Australijczyków.  

Jak mówi reżyserka Sarah Spillane: Czuję się zaszczycona, że powierzono mi za zadanie przeniesienie wyjątkowej podróży Jessiki na ekran. W jej historii zafascynowała mnie jej nieustępliwość i odwaga w pokonywaniu wszelkich przeszkód, które dzieliły ją od realizacji jej marzenia. Fakt, że dokonała tego w świecie zdominowanym przez mężczyzn, czyni z niej inspirację dla wielu osób — a zwłaszcza kobiet — na całym świecie. 

Jak mówi sama Jessica Watson: Bardzo schlebia mi fakt, że Netflix chce zekranizować moją historię. Mam nadzieję, że ten film zainspiruje ludzi na całym świecie do tego, by spróbować swoich sił w żeglarstwie lub realizować się w innego rodzaju przygodach. Jestem zachwycona tym, że to właśnie Sarah będzie jego reżyserką, a nad jego produkcją czuwać będzie tak mocny zespół.  

Film prawdziwa odwaga (True Spirit) dołączy do nieustannie powiększającego się katalogu familijnych filmów fabularnych Netflix z udziałem dzieci i młodzieży, w którym ostatnio znalazły się również produkcje, takie jak „Poczujcie rytm” w reżyserii Elissy Down („The Honor List”) i z udziałem Sofii Carson; „Turniej główny” w reżyserii Jaya Karasa („Ali Wong: Hard Knock Wife”) i z udziałem Setha Carra; a także komedia „Wysoka dziewczyna” z 2019 r. w reżyserii Nzinghi Stewart („Małe ogniska”) i z udziałem Avy Michelle. 

Wkrótce do katalogu dołączą również filmy „Nocna przygoda” w reżyserii Trish Sie („Pitch Perfect 3”); „Ohana: Najcenniejszy skarb” w reżyserii Jude Weng („Przepis na amerykański sen”); „A Babysitter’s Guide to Monster Hunting” w reżyserii Rachel Talalay („Sherlock”); oraz „A Week Away” w reżyserii Romana White’a („Summer Forever”).

  • Scenariusz: Sarah Spillane i Cathy Randall
  • Reżyseria: Sarah Spillane („Around the Block”, „This Life”)
  • Produkcja: Debra Martin Chase („Harriet”, „Pamiętnik księżniczki”, „Stowarzyszenie wędrujących dżinsów”) dla Martin Chase Productions i Andrew Fraser („Lion. Droga do domu”) dla Sunstar Entertainment
  • Producenci wykonawczy: Shahen Mekertichian („Lion. Droga do domu”) dla Sunstar Entertainment; Sarah Spillane

źródło: netflix