Nowy serial „Bez pożegnania” na podstawie powieści Cobena

Netflix zapowiedział produkcję nowego francuskiego serialu oryginalnego pt. „Bez pożegnania” – ekranizację bestsellerowego thrillera Harlana Cobena.

„Bez pożegnania” Harlan Coben

W rolach głównych w liczącym pięć odcinków thrillerze Bez pożegnania – takim samy tytule jak powieść Harlana Cobena (tyt. oryg. Gone For Good) – wystąpią Finnegan Oldfield, Nicolas Duvauchelle, Guillaume Gouix i Garance Marillier. Reżyserią zajmie się Juan Carlos Medina. Harlan Coben będzie pełnić funkcje producenta wykonawczego. Bez pożegnania to efekt ponownej współpracy Harlana Cobena i serwisu Netflix, która przyniosła już widzom polski serial W głębi lasu, brytyjski serial The Stranger oraz nadchodzący hiszpański serial Niewinny.

Netflix okazał się fantastycznym partnerem, który zekranizował moje powieści już w kilku krajach. Cieszę się, że »Bez pożegnania« jest kręcone właśnie we Francji. Praca z niesamowicie utalentowanymi francuskimi aktorami i ekipą to czysta przyjemność — opowiada producent i autor, Harlan Coben.

Guillaume Lucchesi (Finnegan Oldfield) jest po trzydziestce i sądzi, że największą tragedię swojego życia ma już za sobą. Stracił dwie osoby, które kochał najmocniej na świecie: Sonię (Garance Marillier), czyli swoją pierwszą miłość, oraz Freda (Nicolas Duvauchelle), swojego brata. Jednak dziesięć lat później Judith (Nailia Harzoune), dzięki której odzyskał wolę życia, nagle znika podczas pogrzebu jego matki. Aby odnaleźć ukochaną, Guillaume musi zmierzyć się z całą prawdą, jaką ukrywali przed nim krewni i przyjaciele, oraz faktami, które od dawna ignorował — co miało pewne plusy, ale jednak znacznie więcej minusów.

Damien Couvreur, kierownik ds. francuskich seriali oryginalnych Netflix, stwierdził: Szalenie cieszy nas, że Harlan Coben i Calt Studio postanowili opowiedzieć tę wciągającą historię we Francji. „Bez pożegnania” należy do najlepszych thrillerów pisarza, a one zawsze podobają się naszym widzom.

Informacje o serialu „Bez pożegnania”: 

  • Obsada: Finnegan Oldfield (Marvin ou la belle éducation, Nocturama), Nicolas Duvauchelle (Zagubiona kula), Guillaume Gouix (Taka, jaką mnie chcesz, Szajka), Garance Marillier (Mięso), Nailia Harzoune, Grégoire Colin, Tomas Lemarquis i inni.
  • Reżyseria: Juan Carlos Medina (Granice bólu)
  • Twórcy i scenarzyści: David Elkaïm i Vincent Poymiro we współpracy z Pauline Gueną, Nacimem Mehtarem i Marion Festraëts.
  • Produkcja: Calt Studio (Xavier Matthieu)

Produkcja miniserialu rozpocznie się we wrześniu 2020 r. Nie znamy jeszcze planowanej daty premiery serialu.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix