Maseczka C-Mask tłumaczy mowę na 8 języków!

Inteligentna maseczka ​​na twarz C-Mask kosztuje 40 dolarów i może tłumaczyć mowę na 8 języków – sprawdź, jak to działa?

Maseczka-tłumacz C-Mask

Maseczka C-Mask firmy Donut Robotics może tłumaczyć i transkrybować mowę oraz łączyć się przez Bluetooth ze smartfonem. Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa (COVID-19), firma zrezygnowała z pierwotnego projektu robota opracowując swoją technologię w maseczce. Urządzenie ma być sprzedawane od września 2020 roku i kosztuje około 40 USD.

Koronawirus sprawił, że maseczki stały się niezbędnym akcesorium ubioru przy wychodzeniu z domu, a japońska firma Donut Robotics wykorzystała ten element dodając mu międzynarodowe ulepszenie. Firma zajmująca się robotyką zajmująca się produktami dla podróżnych na lotniskach, teraz zintegrowała swoje funkcje w maseczce na twarz.

Eksperci ostrzegają ludzi, aby nosili maski, niezależnie od tego, czy mają objawy COVID-19, czy też nie – i twierdzą, że maski znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania wirusa. Ich wadą jest jednak to, że utrudniają komunikację.

Zakryte usta naturalnie tłumią mowę, a także utrudniają lub uniemożliwiają czytanie z ruchu warg i śledzenie wyrażeń. Dzięki możliwościom transkrypcji i tłumaczenia C-Mask może być rozwiązaniem tego problemu, zwłaszcza jeśli maski będą częścią codziennego życia w najbliższej przyszłości.

Inteligentna maseczka-tłumacz C-Mask i aplikacja mobilna

Jak działa maseczka-tłumacz C-Mask firmy Donut Robotics?

Firma Donut Robotics podpisała kontrakt z lotniskiem Haneda w Tokio na sprzedaż robotów tłumaczących mowę i będącymi przewodnikami, takich jak robot o nazwie Cinnamon. Kiedy pojawił się COVID-19, zespół szybko pracował nad wykorzystaniem swojej technologii w odpowiedni sposób.

Przez lata ciężko pracowaliśmy nad stworzeniem robota i wykorzystaliśmy tę technologię do stworzenia produktu, który reaguje na to, jak koronawirus zmienił społeczeństwo – powiedział Reutersowi dyrektor generalny Taisuke Ono.

Maska łączy się z aplikacją na smartfony przez Bluetootha, gdzie może transkrybować mowę, być używana do połączeń lub tłumaczyć język japoński na osiem różnych języków. Dyrektor Ono powiedział również, że ma nadzieję zarabiać na subskrypcjach w aplikacji do tłumaczenia.

Cechy maski C-Mask (pochodzące ze strony producenta):

  1. czysty głos
  2. połącz się ze smartfonem
  3. elegancki design
  4. czysty materiał
  5. zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa

Projektantom Donut Robotics zajęło tylko około miesiąca, aby zintegrować technologię robota tłumaczącego do swojej maski. C-Mask jest zakładana na typową maskę na twarz, która podtrzymuje inteligentną maskę za pomocą pasków.

Pierwsze 5000 sztuk C-Mask zostanie wysłanych do klientów w Japonii we wrześniu bieżącego roku Firma planuje również sprzedawać je w Europie, Stanach Zjednoczonych i Chinach, a od czasu pojawienia się jej w serwisie Reuters zyskała międzynarodowy rozgłos.

źródło: Business Insider | Reuters | Donut Robotics