Jak udostępniać ekran w Messengerze?

W najnowszej aktualizacji komunikatora Facebook Messenger pojawiła się nowa funkcja umożliwiająca udostępnianie na żywo ekranu telefonu.

Udostępnianie ekranu podczas wideorozmowy na Facebook Messengerze

Facebook Messenger zyskał nową funkcję udostępniania ekranu, która umożliwia natychmiastowe udostępnianie ekranu swojego smartfona znajomym i rodzinie. Możesz udostępniać ekran swojego telefonu jeden na jeden lub podczas grupowej rozmowy wideo nawet z ośmioma osobami i maksymalnie 16 osobami w pokojach.

Gdy udostępnisz ekran swojego telefonu, druga strona może zobaczyć wszystko z rolki aparatu, mediów społecznościowych lub wszystkiego, co aktualnie wyświetlasz na ekranie. Nie ma znaczenia, że ​​nie jesteście blisko siebie, ponieważ wszystko odbywa się online.

Nowa funkcja udostępniania ekranu jest teraz dostępna na całym świecie w najnowszych wersjach Facebook Messenger na Androida i iOS-a, więc pobierz aktualizację, aby móc korzystać z nowej funkcji.

Jak udostępnić swój ekran telefonu podczas rozmowy wideo na Facebook Messengerze?

Na początek sprawdź, czy masz zainstalowana najnowszą wersję aplikacji Messenger na swoim telefonie, sprawdzając w sklepie Google Play i App Store, czy jest dostępna aktualizacja do pobrania.

  • Podczas rozmowy wideo przeciągnij palcem od dołu ekranu.
  • Wybierz opcję udostępnij swój ekran (oryg. Share Your Screen).
  • Kliknij na przycisk rozpoczęcia udostępniania (oryg. Start Sharing).
Udostępnianie ekranu podczas wideorozmowy na Facebook Messengerze

Facebook ogłosił także , że udostępnianie ekranu będzie dostępne także w wersji desktopowej w Messenger Roomach z maksymalnie 16 osobami. Aby uczynić funkcjonalność bardziej użyteczną, Facebook doda opcję kontrolowania tego, kto może udostępniać swój ekran w pokojach, ale także zwiększy liczbę do 50 osób, którym będzie można udostępniać swój ekran. Te ulepszenia pojawią się jednak „wkrótce”, więc prawdopodobnie zostaną uruchomione za kilka tygodni.

źródło: Facebook Newsroom