Allegro Pay wystartuje 31 lipca 2020 r.

Allegro zapowiedziało start nowej metody płatności Allegro Pay, która zadebiutuje w serwisie już 31 lipca 2020 roku.

Allegro Pay (logo)

Nową metodę płatności Allegro Pay będzie można wykorzystywać podczas płatności za zakupy. Zostanie ona oficjalnie wprowadzona 31 lipca 2020 roku w serwisie Allegro. Będzie to kolejna opcja obok przelewów, BLIKA czy Google Pay i Apple Pay. Oprócz tego Allegro zapowiedziało podwyższenie prowizji za sprzedaż w niektórych z kategorii. Obecnie niewiele wiemy na temat działania samej usługi, ale została ona wspomniana w artykule pomocy na temat zmian.

W zapowiedziach serwisu czytamy, że:

Wkrótce udostępnimy wybranej grupie kupujących nową metodę płatności: Allegro Pay. Uzupełni ona metody płatności dostępne obecnie w serwisie. W związku z tym, że przygotowujemy tę zmianę, już 31 lipca zaktualizujemy regulaminy. 

Więcej informacji o Allegro Pay podamy już niedługo.

Oficjalnie wiemy tylko kiedy usługa wystartuje i to, że zostanie udostępniona wybranej grupie użytkowników. Będzie ona oczywiście uzupełnieniem istniejących metod płatności na Allegro – mówi się, że serwis planuje zrezygnować z płatności za pośrednictwem PayU, więc może Allegro Pay zastąpi te opcję? Tego jeszcze nie wiemy.

Wyższe prowizje Allegro w wybranych kategoriach

Oprócz zmianie regulaminu serwisu w sprawie płatności, Allegro poinformowało dość szczegółowo na temat podwyższenia prowizji dla sprzedających. Nowe, wyższe stawki pojawia się w kategoriach: Dziecko, Elektronika, Dom i ogród, Firma i usługi, Kolekcje i sztuka, Sport i turystyka, Kultura i rozrywka a także Uroda.

W niektórych z działów, maksymalne prowizje wzrosną nawet dwukrotnie. Zmian jest bardzo dużo i z pewnością nie spodobają się sprzedającym.

Pełna lista zmian dostępna jest na stronie Zmiany na Allegro od 31 lipca.

źródło: Allegro